воскресенье, 29 ноября 2015 г.

Євроклуб вшановує пам'ять митрополита Андрія Шептицького

   
       У 2015 році Україна відзначає 150-річчя з Дня народження Митрополита Української греко-католицької церкви Андрія Шептицького. 23 листопада з метою вшанування великого українця євроклуб Дніпродзержинської гімназії № 39 «Європейська єдність» (координатор Пономарьова Н. В.) ініціював проведення учнівської науково-практичної конференції «Митрополит Андрій Шептицький: освіта – наука  – нація». 
   Під час конференції учасники мали можливість отримати поглиблену інформацію  про Митрополита Андрія.  Для гімназистів це була ще одна нагода оцінити величезний внесок цієї святої людини у подвижницьку  і просвітницьку діяльність заради  майбутнього Української держави.  

 «Нам важливо знати біографію Андрія Шептицького, шанувати цього титана духу, вчитися у нього, як любити світ, свій народ і як йому треба служити», - так розпочали свою доповідь на тему «Дитячі та юнацькі роки Митрополита Андрія Шептицького» учениці Дробна Ганна та Виноградова  Ганна. Мартиненко Наталія і Вовна Аліна  підготували презентацію про церковну діяльність Митрополита Андрія Шептицького і його прагнення до національного і духовного єднання народу.
     Дуже цікавим, насиченим фактами був виступ Богомаза Олександра на тему «Благочинність та меценатство Митрополита УГКЦ – Андрія Шептицького».
       Митрополита турбувало багато питань, серед яких і проблеми виховання підростаючого покоління – це питання висвітлили у своїй доповіді «Духовні заповіти Митрополита А. Шептицького українцям» учениці Лоза Дарія і Грань Єлизавета.
     Учень 10 класу Лубінець Олександр дослідив тему Голокосту, українсько-єврейських взаємовідносин за часів Другої світової війни. У своїй доповіді він висвітлив  діяльність   Митрополита, що сприяла врятуванню єврейських жінок і дітей, приречених на смерть гітлерівським режимом.  Юний науковець відповів на запитання: чому досі А. Шептицький не став Праведником світу, висловив  усі «за» та «проти».
     На завершення учасники провели флешмоб «Пам’ятаймо Андрія Шептицького». Зі словами подяки доповідачам, учасникам конференції, а також  ведучим Біблій Маргариті та Одушенко Майї  виступила заступник директора з наукової роботи Гурська В. М. Вона  підкреслила: «У свій час Митрополит зробив чимало, щоб виховати не одне покоління українців, які несли ідею служіння Богові та Україні через все своє життя. Сподіваюсь, що науково-практична конференція послужить гімназистам поштовхом для нових плідних досліджень великої спадщини українського Мойсея – Митрополита Андрія Шептицького».  
  




   


среда, 4 ноября 2015 г.

Євроклуб Дніпродзержинської гімназії № 39 долучився до проведення Всесвітнього Дня Гідності в Україні


    21 жовтня для учнів гімназії було проведене відкрите засідання євроклубу у формі рольової гри «Актуальне інтерв’ю». Під час роботи засідання  учні дізналися про те, що цей соціальний проект був організований у 2006 році принцем Норвегії Хоконом, професором Пеккою Хіманеном і Джоном Хоупом (членами Young Global Leaders Всесвітнього економічного форуму). У 2014 році цей захід відбувся одночасно більше ніж у 60-ти країнах світу, а у 2015 році Україна вперше приєдналася до цього глобального рухуПід час заходу гімназисти обговорювали основні принципи гідності, кожен мав змогу поділитися своїми історіями гідності, також розповідали про історії гідності з життя учнів нашої гімназії. Діти висловлювали своє тлумачення поняття «гідності», розв’язували психологічні задачі, зробили асоціативний кущ до слова «ГІДНІСТЬ». Кожен замислився над тим, як важливо обстоювати і зберігати гідність у своєму житті.
 Найзахоплюючим було завдання - створити власні сенкани, яке  показало глибину думок з питань людської гідності.
        А найголовніше, учасниками заходу було визначено, що варто зробити протягом  року для підвищення почуття власної гідності і поваги до інших людей.  Ми намагаємось плекати в наших учнів доброту і виховувати гідних людей, які люблять не тільки себе, а й свого ближнього, поважають оточуючих, допомагають у скрутну хвилину і бережуть свою рідну Україну.
     Закликаємо всіх приєднатись у наступному році до Усесвітнього Дня Гідності.

                                                                                  Наталія Пономарьова





суббота, 26 сентября 2015 г.

Євроклуб Дніпродзержинської гімназії № 39 святкує День європейських мов

24 вересня 2015 р. у рамках святкування Дня європейських мов для гімназійної громади 5-7 класів була проведена багатомовна інтелектуально-розважальна гра-квест «Зійди на мовний Олімп», мета якої – розширити кругозір учнів про красу, неповторність, роль української, англійської та німецької літературних мов, популяризувати вивчення іноземних мов. 

     



Квест був організований координатором євроклубу «Європейська єдність» Наталією Пономарьовою та вчителем англійської мови Інною Левченко.
Напередодні кожна команда підготувала назву і девіз. Всі з нетерпінням чекали початку гри. Захід проходив під гаслом «Розуміючи інших та усвідомлюючи свою унікальну відмінність, ми всі посміхаємося однією мовою». 
«Гра наша незвичайна, зветься квест! З англійської це «пошук» означає. Наш квест – це пошук істини, що мова – скарб, який в житті допомагає!» - такими віршами організатори розпочали гру. 
Щоб дістатися вершини Мовного Олімпу, учасникам треба було стартувати від його підніжжя, а потім за своїм маршрутом подолати труднощі на зупинках: взяти участь у мовних експрес-уроках, скласти карту Європи із пазлів, розв’язати мовні кросворди, робити пантоміми, вітатися по-європейські, знайти прапори європейських країн, відгадати мелодію пісні, знайти малюнок за прислів’ям тощо. Кооринатори зупинок, які були одягнуті у блакитні футболки, надіслані напередодні свята Представництвом Європейського Союзу в Україні, фіксували бали команд у маршрутні листи. Пройшовши всі перешкоди, учасники гри дісталися Мовного Олімпу, на якому «запалили» олімпійський вогонь, і повернулися з ним до підніжжя, де на них чекали вболівальники. 
Всі команди успішно пройшли етапи гри. Найкраще освоїли мовне різноманіття та виконали завдання багатомовного квесту такі команди: «Невгамовна шестірка» (7-А), «Українці»(7-Б), «Дивослово»(6-А), «Надія»(6-Б). 
Гімназисти були задоволені і дуже веселі. Кожна з команд отримала подарунки від Представництва Європейського Союзу в Україні. Особлива подяка координаторам зупинок – активістам євроклубу «Європейська єдність».

Хочемо нагадати, що Європейський день мов започаткований Радою Європи за підтримки Європейського Союзу у 2001 році з метою надихнути європейців вивчати мови протягом всього життя, адже їх знання розширюють людські можливості та сприяють порозумінню між культурами.






Наталія Пономарьова, координатор євроклубу «Європейська єдність»

среда, 23 сентября 2015 г.

Євроклубівці Дніпродзержинської гімназії № 39 долучилися до Міжнародної акції ENO «Посади дерево заради миру»



 21 вересня 2015 р. євроклубівці взяли участь у Міжнародній акції ENO «Посади дерево заради миру». 15 років тому почався цей Міжнародний проект.Тисячі шкіл з усього світу почали саджати дерева. Вони вирішили посадити 100000000 дерев до 2017 року. Активісти євроклубу Дніпродзержинської гімназії № 39 теж зробила свій внесок у справу миру в Україні і в усьому світі. 4 дерева було висаджено на подвір’ї гімназії. Через кілька років молоді деревця стануть окрасою шкільного двору і будуть радувати гімназистів, педагогів та жителів району.
Пономарьова Наталія,
                                        координатор євроклубу



Вчителі Дніпродзержинської гімназії № 39 презентували досвід роботи у Міжнародній Програмі eTwinning Plus


    21 вересня 2015 р. для всіх творчих вчителів міста Дніпродзержинська відбулася визначна подія: був проведений семінар для нових учасників Міжнародної програми eTwinning Plus. Під час робочого семінару вчителі англійської мови дізналися про історію створення, особливості, загальну статистику учасників  Програми eTwinning Plus.
     Сергій Теплов – керівник  Програми наголосив, що учитель повинен все життя навчатися, щоб  рухатися вперед і саме Програма  eTwinning Plus дозволяє не просто готувати дітей до глобального суспільства, а жити і працювати в ньому зараз.
    Валентина Веліченко - координатор Програми  розповіла про участь учителів України у Програмі, про кращі міжнародні практики учителів, які реалізуються в ході виконання спільних проектів разом  із  багатьма учителями і учнями шкіл Європи.

    Учителі Дніпродзержинської гімназії № 39 Наталія Пономарьова та Інна Левченко презентували свій досвід на міському семінарі, розповіли про реалізовані проекти, нові знання, сферу освітніх можливостей Міжнародної Програми eTwinning Plus для учнів і вчителів, які підвищують мотивацію до навчання учнів.
    
Р.S.  А від себе можу добавити, що в мене серце радіє, що Програма  eTwinning Plus сьогодні у нашому місті, що етвінерів стає все більше, і що українська освіта розвивається, і завдяки вчителям-ентузіастам, які є активними учасниками Програми, тримається освіта в Україні.


                                                                                                   Наталія Пономарьова



понедельник, 1 июня 2015 г.

Збірка науково-дослідницьких робіт переможців МАН «Історичні етюди – для сучасності»

  
     

Мала Академія Наук - чудова можливість для учнів нашої гімназії здобути пошуковий, дослідницький досвід, отримати можливість творчої самореалізації. Нещодавно було видано збірку наукових праць учнів –переможців  конкурсу  МАН  « Історичні етюди – для сучасності» за підтримкою  проекту "Вивчення Голокосту для формування атмосфери толерантності" ( Яд Вашем)  У збірку ввійшли науково-дослідницькі роботи учениць Дніпродзержинської гімназії № 39: Кравцової Поліни( «Польська громада та розвиток селища Кам'янського (сучасний Дніпродзержинськ) у 1887 - 1917 рр» та Середи Олександри   («Громадсько-культурне життя мешканців Дніпродзержинська під час нацистської окупації») .
    Але головне – моїх учениць вітаю з першою науковою піблікацією, яку вони підготували в шкільні роки! Цим варто пишатись та працювати далі. Мої учні - вони неймовірно гарні, бо у них дуже розумні очі. Це - майбутнє України.

  Пономарьова Наталія Вячеславівна,
 вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін



понедельник, 11 мая 2015 г.

Святкова лінійка до Дня пам’яті та примирення

  7 травня активістами євроклубу «Європейська єдність» під  керівництвом координатора Пономарьової Н.В. для всієї гімназійної громади була організована і проведена святкова лінійка «Мужність і відвага крізь покоління», присвячена  відзначенню Дня пам’яті та примирення.
        Учні одягли червоні маки, які є  символом пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине на cході України у боротьбі за незалежність.
     «8-9 травня 2015 року Україна та світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів, що стали жертвами буремних подій Другої світової війни та полягли в боротьбі проти диктаторів за мир та демократію. Цього року 70-ту річницю перемоги над нацизмом ми відзначаємо під гаслом: “Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна»,- такими словами розпочалася лінійка вшанування героїв України.
     Затамувавши подих, діти слухали розповідь ветерана праці, дитини війни Юрченко Тамари Василівни, яка розповіла про героїзм і відвагу українців у Другій світовій війні та про незламність духу сучасних українських воїнів, поділилася власними спогадами про лихоліття тієї страшної війни. Із вуст гімназистів у супроводі мультимедійної презентації звучали пісні та вірші воєнних років.
    У скорботній хвилині мовчання учні гімназії схилили голови перед  пам’яттю загиблих, які не повернулися живими.
     Ми впевнені, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.





   




понедельник, 20 апреля 2015 г.

Навчання впродовж життя


                           Фото з міністром освіти і науки України С. М. Квітом
 Учитель повинен вчитися всьому постійно. А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому  полягає основна місія сучасного вчителя. «Усi головнi європейськмови можна вивчити за шiсть рокiв, свою ж рiдну треба вчити цiле життя» (Вольтер). Нiколи не зупиняйтеся у вивченнi рiдної мови.
Усвідомлюю, наскільки ж прекрасно та дивно визначитись з напрямком своєї другої вищої освіти в дорослому віці. Із різних куточків України навчаються колеги і всіх об’єднує прагнення щодо вдосконалення знань з української мови. Найкращі викладачі Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова читають нам лекції. Щільність графіку призводить, звичайно, до горе-студентської романтики з підручниками до ранку. Але, коли заняття дають додатковий стимул розібратись краще в тому, що тобі реально важливо та потрібно, - це гарні відчуття! А ще переваги столичної освіти в тому, що на вулиці Києва можна зустрітися з міністром освіти і науки паном Сергієм Квітом, мати приємне спілкування і сфотографуватися на пам’ять.
                                                           

вторник, 17 марта 2015 г.

Відкритий урок у рамках міського семінару для вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін м. Дніпродзержинська


 Авторський урок з правознавства на тему «Взаємні права й обов’язки батьків і дітей» був проведений  у 9 класі  4 березня 2015 р. для вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін у рамках міського семінару на тему «Формування національно-патріотичного світогляду учнів через науково-дослідницьку діяльність», який проходив на базі Дніпродзержинської гімназії № 39.
Це був інноваційний урок з використанням ІКТ. У ході уроку учні повинні були відповісти на проблемне питання: у чому полягає взаємна відповідальність батьків і дітей? Для розв’язання проблеми уроку були використані інтерактивні технології: захист міні-проектів у формі електронних презентацій, інтерактивні ігри «Бінго», «Снігова куля», рольова гра «Судове засідання», метод діалогу, метод «Діаграма Вена», метод уявного мікрофону, робота в групах під час вивчення нормативно-правових документів.    
  
       Під час проведення уроку домінували індивідуальні, групові і масові форми навчання. Учні працювали творчо і тому досягли певних результатів. Гімназисти оволоділи такими способами особистісного розвитку: умінням спілкування, співпраці і взаємодопомоги, рефлексії тощо.  Настрій учнів на уроці був піднесений.  Діти  достатньо були завантажені роботою і в результаті отримали радісне відчуття успіху. 
   На уроці виявлялися взаєморозуміння, доброзичливість, взаємопідтримка учнів між собою та вчителя й учнів. У процесі оволодіння знаннями урок сприяв здійсненню саморозвитку, самоосвіти, самовираженню кожного учня, розвиткові їх мислення, емоційної сфери, збагаченню особистого досвіду у галузі сімейного права.

                               Пономарьова Наталія  Вячеславівна, 
 вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін 


воскресенье, 8 февраля 2015 г.

Мої учні - моя гордість! Вітаю гімназисток з перемогою у конкурсі Малої Академії Наук!



8 лютого в приміщенні історичного факультету ДНУ ім. О. Гончара відбувся обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук. Вітаю з перемогою своїх учнів: Кравцову Поліну, яка зайняла перше місце в секції "Етнологія"(тема "Польська громада і Дніпродзержинськ") і Середу Олександру, яка зайняла третє місце в секції "Історичне краєзнавство"(тема "Громадсько-культурне життя мешканців Дніпродзержинська в період нацистської окупації"). Гімназистки також отримали іменні стипендії голови облдержадміністрації на рік.
Кравцова Поліна буде захищати честь Дніпропетровської області на третьому Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту МАН, який відбудеться у березні у м. Києві.
На фото ми з директором МАН п. Наталією Тягло.