Євроклуб "Європейська єдність"

ПЕРЕМОГА НАШОГО ЄВРОКЛУБУ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ
 КОНКУРСІ ПРОЄКТІВ!

 Євроклуб "Європейська єдність" Кам'янської гімназії № 39 став переможцем Всеукраїнського конкурсу проєктів!
Для реалізації проєкту Представництво ЄС в Україні надає грант, також ми отримаємо методичну й консультативну допомогу. Наш проєкт "Єврокемп "Потяг дружби" об'єднає євроклубівський рух трьох областей: Дніпропетровську, Полтавську й Харківську. У ході реалізації проєкту буде створено посібник активних форм роботи з найкращими практиками діяльності євроклубів трьох областей. Попереду багато цікавих і важливих заходів. Дякуємо всім, хто підтримував і вірив у нашу перемогу!

        СЕРДЕЧНІ ВІТАННЯ З ДНЕМ ЄВРОПИ 2020!

  Наш євроклуб "Європейська єдність " створений у 2010 році. За цей час ( 10 років!) зроблено безліч значущих справ на шляху до створення громадянського суспільства, реалізовано важливі соціальні проєкти, направлені на покращення життя місцевої громади, здійснено багато цікавих ініціатив. Нам є чим пишатися: випускники євроклубу очолюють громадські організації, є активними громадянами України. Попереду ще багато нереалізованих ідей і планів.
  Впевнена, що попри всі перепони й труднощі, Україна стане повноправним членом європейських структур і, як наслідок, отримає новий поштовх для культурного та економічного розвитку.

УРОЧИСТЕ ЗІБРАННЯ ГІМНАЗИСТІВ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

   День Соборності України - це свято, яке відзначається щороку в Кам'янській гімназії № 39 у день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

   На знак пошани до об'єднання українських земель у гімназії проведено урочисте зібрання "Моя Соборна Україна", яке підготували вихованці гуртка "Відкриваємо Європу".
   На початку заходу прозвучав Державний Гімн України. З привітальним словом до учнів звернулася директор гімназії Занєгіна Сніжана Леонідівна. У своєму виступі вона зазначила, що багато поколінь поклали своє життя на вівтар української державності. І нинішнє покоління українців - приклад сили духу, патріотизму, незламності, які успадкували від предків.
   Ведучі заходу в своїх виступах розповіли про становлення української державності в добу Центральної Ради, героїчну оборону під Крутами, історичне значення Соборності України.
   Під час урочистостей директор гімназії була нагороджена почесним сертифікатом за активну участь навчального закладу в Міжнародній ініціативі "Всесвітній День Гідності 2019" від команди EdCamp Ukraine, також сертифікатами були нагороджені найактивніші класи, які взяли участь у конкурсах до Дня Гідності та Свободи. Почесним дипломом була нагороджена керівник гуртка "Юні музеєзнавці" Юрченко Тамара Василівна за підготовку екскурсоводів й виховання в учнівської молоді патріотизму, громадянської позиції й любові до України.
   Приємною новиною стала перемога шкільного Євроклубу у Всеукраїнському конкурсі відеороликів "Як я захищаю свої права" з нагоди 71 річниці Дня прав людини. На святковому зібранні євроклубівці отримали сувеніри - флешки з логотипом Європейського Союзу від Представництва ЄС в Україні.
   День Злуки, як ніколи, актуальний в наші дні, адже знову нависла небезпека розбрату, знову, як і раніше, українці відстоюють право нашої держави на цілісність і незалежність.



ЄВРОКЛУБ ВІДЗНАЧИВ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ГІДНОСТІ

21 листопада євроклуб “Європейська єдність” Кам’янської гімназія №39 вп’яте долучився до проведення Всесвітнього Дня Гідності.

Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – це проєкт, мета якого – спонукати учнів та керуватися почуттям власної гідності у своїх щоденних діях. Проєкт було ініційовано у 2006 році принцом Норвегії Хоконом, професором Пеккою Хіманеном і Джоном Хоупом Брейтоном (члени YGL Всесвітнього економічного форуму).

У рамках реалізації Всесвітнього Дня Гідності для євроклубівців було проведено тренінг «Вільні творити майбутнє». Під час тренінгових вправ обговорювалися наступні питання: чому кожна людина має право на гідне життя, як це право застосовувати щодня, як особиста гідність пов’язана з гідністю інших людей. Також було проведено й підбито підсумки Арт-проєкту «Гідність та свобода моєї країни» для гімназистів 5-6 класів.

  Мета Арт-проєкту: формування високої національно-патріотичної свідомості й гідності, почуття відданості своїй державі. Журі конкурсу визначило найкращі роботи юних художників. Переможці конкурсу були нагороджені подарунками від Представництва Європейського Союзу в Україні.




НАУКОВА УЧНІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ

   До Дня пам’яті жертв Голодомору в Кам’янській гімназії № 39 з ініціативи євроклубу “Європейська єдність” була проведена наукова конференція для учнівської молоді «Голодомор – акт геноциду проти українського народу. Україна пам’ятає! Світ визнає!»
Мета наукової учнівської конференції: поглибити знання учнів про Голодомор як акт геноциду проти українського народу, розвивати вміння учнів працювати в команді, критичність мислення, вміння чітко та логічно висловлювати свої думки.
   Для підготовки до наукової конференції гімназисти попередньо об`єдналися у дослідницькі групи, виконали пошукову інформаційну роботу за допомогою мережі Інтернет, матеріалів місцевого історичного музею, ознайомилися з правилами й структурою публічного виступу.
Наукова конференція гімназистів — це відверта відповідь апологетам сталінізму, які й сьогодні заявляють, що голоду в Україні в 1932-1933 рр. не було. Завданням наукового зібрання — об’єднати зусилля гімназистів, щоб зберегти історичну пам’ять про трагічне минуле й запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому.
У ході роботи конференції досліджувалися наступні питання:
1. Причини Голодомору в Україні.
2. Перші спроби доказу Голодомору як геноциду. українського народу.
3. Трагедія Голодомору 1932-1933 років у Кам’янському.
4. Усна народна творчість у період Голодомору.
  Ведучими конференції були учениці 8-Б класу: Аліна Капінус, Валерія Мартиненко та Римма  Парацій.   Зі своїми доповідями виступали дослідницькі групи: юні історики, юні правознавці, пошуковці-краєзнавці, пошуковці-фольклористи. Доповіді були підготовлені на високому інтелектуальному рівні із супроводженням мультимедійних презентацій.
За активну участь у науково-дослідній роботі та за кращу доповідь були відзначені такі гімназисти: Олексій Лук’янішин, Георгій Мілованов, Анастасія Ряба, Іванна Баранець, Діана Єжова, Ірина Мєльнік, Надія Вєсєлова.
  Після демонстрації проникливого відеороліку “Ти приніс мені яблуко?”, вихованці хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та засвітили свічки.



Євроклуб відзначив День української писемності та мови 

9 листопада – День української писемності та мови. Це Свято нині крокує державою по-особливому, бо мова – це той інструмент, який об’єднує націю у єдине ціле.

  Це великий скарб, який треба шанувати, берегти й розумно збагачувати. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, у своїх звичаях, традиціях, у піснях і у своїй культурі. Тому кожен громадянин України сьогодні відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови. Активісти євроклубу “Європейська єдність” Кам’янської гімназії № 39 також відзначили День української писемності та мови. Учні підготували презентацію про становлення цього свята, Преподобного Нестора-літописця, а також нагадали про трагічні сторінки історії, коли знищувалася українська мова.

   З великою зацікавленістю гімназисти взяли участь у мовно-літературному вояжі «Мово наша солов’їна». Юні мовознавці були об’єднані у дві команди й відповідали на питання різних мовознавчих конкурсів. Під час заходу гімназисти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, які вибороли право вільно спілкуватися на своїй землі рідною українською мовою. Свято української писемності та мови об’єднує дітей, вчителів, громадськість, показує високий прояв почуття патріотизму усіх громадян країни,любові до рідної мови та своєї Батьківщини.   





СВЯТКОВА ГРА-КВЕСТ «УКРАЇНА - ЄВРОПЕЙСЬКА ПЕРЛИНА" ДО ДНЯ ЗНАНЬ

  2 вересня 2019 року для учнів 6-7 класів Кам`янської гімназії № 39 було проведено святкову гру-квест «Україна – європейська перлина». «Гра наша незвичайна, зветься квест! З англійської це пошук означає. Наш квест– це пошук істини, що Україна – це скарб, якою ми пишаємося!» - такими словами розпочали ведучі інтелектуальної гри-квесту в дивовижну подорож учнів святковими лабиринтами нашої гімназії. Учні об`єдналися у 4 команди, отримали маршрутні листи із завданнями. Необхідно було пройти 3 станції: «Патріотичну», «Козацьку», «Єврознавців». Під час проходження квесту гімназисти повинні були проявили свої інтелектуальні здібності щодо знань історії України та європейських країн, традицій та звичаїв запорізьких козаків, також юні інтелектуали мали можливість «відвідати» історичні пам’ятки, помилуватися краєвидами та архітектурою України. Усі завдання були надзвичайно цікавими й захоплюючими. Захід допоміг гімназистам ще раз усвідомити, що ми європейці не завдяки географічному розташуванню, а завдяки інноваціям, національному самовизначенню та патріотизму. Гра-квест пройшла в дружній, позитивній, дуже творчій атмосфері. Усім було весело й цікаво. Велику подяку висловлюємо євроклубівцям 8-Б класу, які були координаторами й інструкторами під час заходу.

Замість звичайної лінійки євроклубівці нашої гімназії подарували таке свято, якого хотіли всі гімназисти.




ТРЕНІНГ ДЛЯ ЄВРОКЛУБІВЦІВ “ЯК ЗАЛУЧИТИ МОЛОДЬ ДО ГРОМАДСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ”

    22 квітня 2019 року в рамках відзначення тижня Європи євроклуб “Європейська єдність” Кам’янської гімназії № 39 провів тренінг “Як залучити молодь до громадської діяльності”. Для проведення тренінгу був запрошений громадський активіст міста, почесний член нашого євроклубу, голова ГО “МОПЛ” Владислав Кулініч.
   Він розповів про те, що невід’ємною складовою громадянського суспільства є громадські організації. На думку Владислава, значимим є той аспект, що молоді люди, які в майбутньому будуть приймати важливі рішення, є активістами таких організацій. Владислав поділився досвідом створення власної молодіжної організації й ініціативами, які вже реалізовані для покращення життя місцевої громади: День вуличної музики, Ніч кіно тощо.
   Під час тренінгу мобільні групи працювали над питанням щодо створення ідеї власної громадської організації, а потім презентували свої проекти. Зустріч відбулася в дружній позитивній атмосфері.
“Якщо кожний член суспільства, кожний громадянин держави буде думати лише про себе і не думати про інших, то загальні негаразди просто задавлять нас усіх. Тому ми, молоді активні люди, повинні вчитися, прагнути нових знань, оскільки за нами майбутнє, і ми маємо стати безпосередніми носіями громадянського суспільства», - підсумував Владислав Кулініч в кінці роботи тренінгу.




ЄВРОКЛУБІВЦІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВІРТУАЛЬНУ ЕКСКУРСІЮ ПРО ІСТОРІЮ КАМ’ЯНСЬКОГО  АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

  У рамках реалізації Проекту “Європейська спадщина нашого міста -  вивчаємо по-новому!”, що  підтримує Представництво ЄС в Україні, активісти євроклубу “Європейська єдність” Кам’янської гімназії № 39 26 квітня 2019 року провели віртуальну екскурсію  “Внесок польської громади в розвиток Кам’янського”. Екскурсія  проводилась  англійською мовою. Підготувала екскурсоводів учитель англійської мови, кандидат філологічних наук Інна Олександрівна Артеменко. 

  Мета віртуальної екскурсії – ознайомити туристів з основними історико-культурними пам’ятками Кам’янського, які дають цілісне уявлення про специфіку міста та польську громаду.

 Під час історичної мандрівки гімназисти та учні інших шкіл міста познайомилися з історією заснування Дніпровського металургійного заводу, а також відвідали культові споруди центру міста.

  Екскурсія має значний пізнавальний, виховний, інформативний зміст, було розкрито питання щодо  історії поселення й розвитку у Кам’янському польської громади, роль видатного громадянина міста польського походження – Ігнатія Ясюковича  у розвиток металургійної галузі міста .

  Екскурсанти були дуже задоволені незвичайною віртуальною мандрівкою й відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили впродовж століть на нашій рідній землі.

  Ми дуже вдячні євроклубівцям та організатору заходу Інні Олександрівні Артеменко за проведення  незабутньої, просто  неймовірної віртуальної мандрівки!

      Сподіваємось, що розроблені екскурсії англійською мовою про історичне минуле ріднокраю, сприятимуть  активній пропаганді туристичних ресурсів  й пожвавленню туристського інтересу європейців до Дніпропетровщини.




УЧАСТЬ ГІМНАЗИСТІВ У ЄВРОВІКТОРИНІ - 2019

“Україна – це Європа» –таке гасло євроклубу «Європейська єдність”.  Сьогоднішні учні через декілька років  писатимуть нову – європейську історію України. А тому важливо вже зараз пояснювати їм, що значить бути справжнім європейцем.  Активісти євроклубу “Європейська єдність” Кам’янської гімназії № 39 20 квітня 2019 року взяли участь у Євровікторині - 2019, що проводить ГО “Євроквіз” за підтримки  Представництва Європейського Союзу  в Україні . Організатори підготували дві категорії питань: для учасників до 14 років та старших за цей вік та  5 тематичних напрямків вікторини. Завдяки участі в Євровікторині гімназисти  дізналися про нові факти з історії, культури, географії, економіки європейських країн  та сучасний стан  інтеграційних процесів, які відбуваються в сучасному світі.

68 гімназистів змогли перевірити свої знання  у Євровікторині -2019, а найуспішніші з них отримають сувеніри від Представництва Європейського Союзу в Україні: флешки, футболки, кепки та багато інших подарунків.



ЄВРОКЛУБІВЦІ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З ПРОГРАМОЮ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ERASMUS+

12 квітня 2019 року засідання євроклубу «Європейська єдність» відбулося в незвичайній формі. Активісти євроклубу провели онлайн-конференцію з Плохою Анастасією - випускницею нашої гімназії, студенткою Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Анастасія пройшла конкурсний відбір за Програмою Еразмус+ і зараз навчається в Братиславському Університеті імені Коменського.
Активісти євроклубу дізналися про те, що Програма ЕРАЗМУС+ тісно співпрацює з Представництвом ЄС в Україні, яке забезпечує допомогу та підтримку Виконавчому агентству з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури щодо запровадження в Україні Програм ТЕМПУС, ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти.
«Еразмус дав зелене світло здійсненню моїх мрій. Навчання тут дуже цікаве та вкрай корисне, і не тільки завдяки надбанню знань з різних дисциплін, але й завдяки знайомству зі студентами з усього світу. Це дає змогу розширити свій кругозір, пізнати інші культури та навчитися взаємодіяти з різними людьми. Друзі зі всього світу на все життя - це найцінніше, що дарує мені досвід Ерасмусу! Я вже об`їздила пів-Європи самотужки, відвідала чудові місця, познайомилася з прекрасними людьми.
У цілому, життя в Братиславі дуже комфортне. Природа, оточуюче середовище та навіть мова дуже схожі з нашою країною. Люди тут привітні та готові прийти на допомогу. Для студентів створені всі можливості: усюди знижки та дисконтні системи, прекрасне транспортне сполучення. Тут безліч місць, які варто побачити та відвідати!
Звичайно, навчання для мене – це найголовніше. Усі предмети («Історія Америки», «Історія Азії, Африки, Латинської Америки», «Політологія» тощо) викладаються англійською мовою. Усі дослідження, реферати, есе, презентації, виступи студенти університету готують також англійською мовою. Навчання відбувається з використанням медіатехнологій. Взагалі, досвід навчання за Програмою Еразмус+ для мене безцінний!» - такими враженнями поділилася Анастасія.
А потім євроклубівці задавали багато різних питань Анастасії: про те, як взяти участь у Програмі, про умови життя в гуртожитку, стипендію, харчування тощо. В кінці онлайн-зустрічі Анастасія побажала гімназистам, щоби ретельно вивчали англійську мову, якісно готувалися до ЗНО й розробили план дій на майбутні роки.
Дякуємо тобі, наша Анастасіє! Пишаємося тобою й радіємо усім твоїм успіхам і перемогам! Попереду усе життя! Хай твої найзаповітніші мрії обов`язково здійсняться, а життя дарує багато щасливих хвилин і незабутніх вражень!






ЄВРОКЛУБІВЦІ РОЗРОБИЛИ МАРШРУТ ЕКСКУРСІЇ "ВНЕСОК ПОЛЯКІВ У РОЗВИТОК МІСТА КАМ'ЯНСЬКЕ"

У рамках реалізації проекту "Європейська спадщина нашого міста - відкрий по-новому!", що підтримується Представництвом Європейського Союзу в Україні, ГО "Євроквіз", активісти євроклубу "Європейська єдність" розробили маршрут єкскурсії старим містом. Наразі екскурсія готується на українській та англійській мовах. Тісні зв’язки протягом багатьох століть, спільна історія з корінним населенням, викликають посилений інтерес до минулого польської меншини. Мета майбутньої екскурсії - висвітлити вплив польської громади на культурний, промисловий розвиток та релігійне життя у с.Кам’янському. Хоч частка польської людності щодо всього населення нашого селища в ХІХ ст. була незначною, але завдяки своїй досить високій освіті й професійній підготовці, у соціально-економічному житті польська община відігравала значну роль.

У рамках реалізації проекту євроклуб прагне об’єднати зусилля молодих активних громадян, науковців, влади з метою розвитку корисної для всієї громади галузі – культурно-пізнавального туризму й залучення туристів до міста із інших регіонів України та європейських країн.




ЄВРОКЛУБ " ЄВРОПЕЙСЬКА ЄДНІСТЬ" ПРОВІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ МАРАФОН "ШЕВЧЕНКІАНА - 2019"

  205 років тому народилася найвеличніша постать в історії українського народу, найвідоміший український поет та національний пророк Тарас Шевченко. Тому цього дня в усьому світі українці відзначають річницю з Дня його народження.
 Євроклуб " Європейська єдність" Кам'янської гімназії №39 18 березня 2019 року провів інтелектуальний марафон з метою поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка. Умова гри-марафону: на запитання ведучого відповідає той, хто перший піднімає руку, але не пізніше, як через 30 секунд після запитання. За кожну правильну відповідь євроклубівці отримували одну фішку.
Якщо учень дав неправильну відповідь, право відповіді переходило до інших учнів -суперників.
   Вітаємо Ткаченко Максима та Ужакова Нікіту, які перемогли в індивідуальному інтелектуальному первенстві. Вони отримали цінні подарунки від Представництва Європейського Союзу в Україні.


ІСТОРІЯ УСПІХУ: АНАСТАСІЯ ПЛОХА – ВИПУСКНИЦЯ ЄВРОКЛУБУ «ЄВРОПЕЙСЬКА ЄДНІСТЬ» 
КАМ’ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39
  Євроклуб « Європейська єдність» відкриває для багатьох випускників гімназії двері у світ для втілення найзаповітніших мрій, надає поштовх захопитися громадською діяльністю, відчути себе успішною людиною.
  Сьогодні з великою гордістю хочу розповісти про випускницю-медалістку Кам’янської гімназії № 39, почесну активістку нашого євроклубу Анастасію Плоху. Анастасія завжди захоплювалася історією. Начаючись у гімназії, стала переможницею обласного конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН у секції «Всесвітня історія». В одинадцятому класі юна дослідниця була запрошена до м. Києва на Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського й зайняла друге місце.
  Після закінченні гімназії Анастасія вступила на історичний факультет до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на бюджетну форму навчання. Cьогодні дівчина володіє англійською мовою на рівні C1, німецькою на рівні B1 й активно вивчає словацьку. Саме володіння іноземними мовами дуже допомагає Анастасії подорожувати та брати участь у багатьох міжнародних програмах.
   Зараз за Європейською Міжнародною програмою обміну студентами Erasmus+ дівчина знаходиться в Братиславі – столиці Словаччини, навчається в Університеті імені Коменського та отримує стипендію від європейського університету. Навчання відбувається цілком англійською.
  Анастасія вже відвідала понад 15 країн: Сполучені Штати Америки, Німеччина, Польща, Австрія, Угорщина, Ізраїль, Болгарія, Туреччина, Тайланд, Шрі Ланка та інші.
  За роки навчання на історичному факультеті дівчина взяла участь у різних міжнародних молодіжних проектах і заходах:
- CHI Cultural Ambassador 2017 (Washington DC) – пройшла конкурсний відбір і мала честь бути студентським культурним амбасадором від України на міжнародній конференції у столиці Сполучених Штатів Америки – Вашингтоні. Всього було 10 переможців з 10 різних країн, які протягом тижня презентували свою власну культуру та обговорювали сучасні проблеми культурного обміну та культурної ідентифікації.
- Berlin International Youth Conference 2016 - за результатами конкурсного відбору провела 2 тижні в Берліні (Німеччина), навчаючись основам молодіжної політики та порівнюючи молодіжну політику в Європі та Україні. Проект підсумувався конференцією в Бундестазі з представниками німецького уряду, обговорюючи подальші вектори співпраці української й німецької молоді.
- Active YOUkraine – міжнародний проект, що мав на меті розробку соціальних проектів для України. Набула навички відео монтажу та створення Digital Stories.
Анастасія продовжує активно співпрацювати з нашим шкільним євроклубом. Наразі готується веб-конференція для активістів євроклубу «Еразмус+: нові можливості для української молоді».
«Бажаю кожному багато подорожей, активного шкільного та студентського життя, досягнення всіх ваших цілей! Мрійте, бо всі мрії обов’язково збуваються!» - такі побажання передала усім гімназистам і випускникам Анастасія.

   Дорога Анастасіє, гімназія пишається тобою! Нехай кожен твій день приносить нові творчі злети й перемоги! Бажаємо завжди перебувати в центрі суспільного життя, освоювати сучасні програми, методики навчання й реалізувати нові наукові проекти.























КАМ’ЯНЧАНКА СТАЛА ЛАУРЕАТОМ ІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ “ДОСЛІДЖЕННЯ ГОЛОДОМОРУ”
 Кіційова Поліна надіслала науково-дослідницьку роботу «Усна народна творчість часів колективізації та Голодомору 1932–1933 рр.» на ІІІ Міжнародний міждисциплінарний конкурс - 2019 року наукових і творчих робіт ім. Володимира Маняка та Лідії Коваленко й отримала перемогу (науковий керівник: вчитель історії Пономарьова Наталія Вячеславівна). Загалом на конкурс надійшло 1350 робіт з усіїє України. Учасниками стали школярі, вчителі, методисти, наукові співробітники музеїв та аспіранти з усієї України. Організаторами конкурсу були Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН України, ГО «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору», HREC (Holodomor Research and Education Consortium) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету. 
   Своєю науковою роботою юна дослідниця прагнула донести, як важливо будувати історію без маніпуляцій та викривлень. Адже народна пам’ять є беззаперечним доказом одного з найбільших злочинів більшовицького режиму. Ми раді вітати Кіційову Поліну - випускницю Кам'янської гімназії № 39, а нині студентку Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана з перемогою. Конкурсантка отримала диплом з відзнакою й премію 1000 грн. 
  Щира подяка організаторам конкурсу, завдяки якому можемо ширше розповісти про страшну національну трагедію, щоб не повторити знову ніде!

 



ПЕРЕМОГА ЄВРОКЛУБУ КАМ'ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №39 У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ПРОЕКТІВ

Представництво Європейського Союзу в Україні сьогодні, 19 лютого, повідомило результати Всеукраїнського конкурсу проектів серед євроклубів України.
Євроклуб "Європейська єдність" подав для участі Проект «Європейська спадщина нашого міста – відкрий по-новому!» та увійшов до 20 переможців України 2019 року. Євроклуби - переможці конкурсу отримають консультаційну, інформаційну та організаційну підтримку для втілення ідеї свого Проекту в життя. Щиро раді бачити серед переможців євроклуби України, з якими тісно співпрацюємо багато років: Євроклуб «EuroMix», Харківська область, м. Харків ( координатор Оксана Штих), євроклуб «Dream Team» Полтавська область, с. Плоске (координатор Таїсія Хриплива ), Євроклуб «Еurodream», Житомирська область, с. Білокоровичі (координатор Оксана Помінчук).
Попереду багато цікавих спільних заходів!




Активіст євроклубу Олексій Лук’янішин – дипломант Національного конкурсу есе “Європейські цінності”
  Інститутом політико-правових та релігійних досліджень проведено Національний конкурс творчих робіт (есе) «Європейські цінності» до Дня Соборності України. Конкурс відбувся за підтримки Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України.
Мета Конкурсу: підвищення рівня обізнаності молоді про європейську інтеграцію, сприяння утвердженню європейських цінностей та європейської ідентичності України. Участь у Конкурсі взяли аспіранти закладів вищої освіти України, студенти, молоді правники, учні, члени Малої академії наук України з усіх областей України.
  У конкурсі взяв участь активіст євроклубу “Європейська єдність”Кам’янської гімназії № 39, учень 10 класу Лук’янішин Олексій,
Пропоную вашій увазі уривок його есе .
  “Під впливом представників Європейського Союзу було створено Національне антикорупційне бюро, але, на жаль, сучасна влада більше перешкоджає його роботі, ніж підтримує. Тому, на мою думку, антикорупційне бюро є лише формальністю для представників Заходу. Скільки було нібито гучних кримінальних справ проти політиків, бізнесменів, про які навіть знімали цілі сюжети, але про результати цих справ жоден з телеканалів, жодна редакція не доповіли громадськості. Також не слід забувати, що саме через високий рівень корупції багато європейських інвесторів не бажають вкладати гроші в українську економіку.
  Я впевнений, що наш народ подолає корупцію, вирішить цю проблему, як і інші! Україна проведе успішні реформи, які відкриють для нас двері до європейської спільноти!»




МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ ВІДЗНАЧИВ ЄВРОКЛУБ КАМ'ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39
По всьому світу інтернет користувачі відзначають 10-й щорічний Міжнародний день безпечного інтернету (Safer Internet Day), заснований Єврокомісією в 2004 році. Понад 140 країн підтримали ідею Дня безпечного Інтернету, мільйони людей в усьому світі об’єднуються заради натхнення до позитивних змін та підвищення освіченості з питань безпеки онлайн.
Сьогодні, 8 лютого 2019 р., євроклуб «Європейська єдність” провів засідання у формі тренінгового заняття “Я вмію безпечно користуватися Інтернетом”. Тьютором тренінгу був активіст євроклубу Солодовник Максим, який має великий досвід у галузі інформаційних технологій.
Мета тренігового заняття: ознайомити гімназистів з позитивним та негативним впливом Інтернету на людину; розвивати навички роботи в групах, вміння висловлювати власну точку зору логічно і конкретно; сприяти формуванню в учнів поняття про принципи безпечної поведінки в мережі Інтернет.
Під час тренінгу були проведені вправи «Моє ім’я та нікнейм», «Калейдоскоп запитань», «Небезпека в Інтернеті». Євроклубівці обговорювали питання щодо безпечного спілкування за допомогою мобільного телефону, як не потрапити на вудку реклами, як безпечно слухати і завантажувати музику та як уникнути небезпеки, граючи в онлайн ігри.
У кінці тренінгу учасники висловили свої враження від заняття, зробили для себе висновки про культуру поведінки в Інтернеті.




ПОДЯКА ВІД ПОСЛА, ГОЛОВИ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРАЇНІ ХЮГА МІНГАРЕЛЛІ



 6 лютого 2019 р., Євроклуб "Європейська єдність" Кам`янської гімназії № 39 отримав Подяку від Посла, Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Хюга Мінгареллі за успішну реалізацію Проекту "Толерантність єднає європейців". Проект реалізовувався за методичної й інформаційної підтримки Представництва ЄС в Україні, ГО “Євроквіз”.
Мета проекту: підвищення рівня обізнаності учнівської молоді про основні європейські цінності (толерантність, права людини) шляхом впровадження  форм роботи, активізації волонтерського руху, соціально-просвітницької кампанії.
Проект сприяв набуттю гімназистами знань про поняття «толерантність», «інтолерантність», «права людини», про їх ознаки й критерії, утвердженню європейських цінностей, створенню умов для формування відповідної рефлексії позитивних стосунків учнівської молоді у полікультурному світі.
Дякуємо усім, хто долучився до цікавих заходів у рамках реалізації Проекту! Попереду ще багато спільних та корисних справ!



Євроклуб "Європейська єдність" Кам’янської гімназії № 39 отримав сертифікат учасника Міжнародної ініціативи Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day) 

Четвертий рік поспіль євроклуб "Європейська єдність" долучився до проведення Всесвітнього Дня Гідності, ініційованого рухом EdCamp Ukraine. Захід відбувався під патронатом Міністерства освіти і науки України та Уповноваженого Президента з прав дитини. Всесвітній День Гідності – це незалежний, соціальний, політично і релігійно нейтральний проект, мета якого спонукати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Цей Міжнародний проект мав для нашої гімназії велике значення. Кожен учень замислився над значенням поняття «гідність», мав можливість поділитися власними історіями про те, як вони допомогли комусь зберегти власну гідність або захистили свою. Гімназисти змогли висловити свої думки про те, яку роль відіграє гідність у житті людини, як важливо поважати інших людей, щоби досягти поваги до себе.


100-РІЧЧЯ АКТУ ЗЛУКИ: ЄВРОКЛУБ КАМ’ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39 ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

До 100 - річчя Соборності України євроклуб "Європейська єдність" провів святкове засідання “Схід і Захід завжди разом” Під час засідання євроклубівці переглянули відеоматеріали про злуку УНР та ЗУНР, що дало можливість здійснити відеоекскурс сторінками історії України. Координатор євроклубу Пономарьова Наталія Вячеславівна ознайомила усіх присутніх із Універсалом Директорії УНР. Піднести дух національної гідності та поваги до свого народу учасникам святкового дійства вдалося завдяки приєднанню до загальногімназійної акції “Єднаємося заради соборної України”. Тримаючись за розгорнутий державний прапор, євроклубівці скандували: “Соборна наша Україна - одна на всіх, одна єдина!”
Також була проведена Інтегрована інтелектуальна гра-вікторина «Я люблю Україну». Гімназисти продемонстрували гарні знання з історії України, літератури, географії, а також проявили високу обізнаність щодо народних свят, традицій, звичаїв та обрядів наших предків. Учасники інтелектуальної гри отримали подарунки від Представництва Європейського Союзу в Україні.
Кожен із нас повинен усвідомити, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою будуть пишаться наші нащадки. 






КОНКУРС «ЄВРОПЕЙСЬКА ЯЛИНКА-2019» ПРОВІВ ЄВРОКЛУБ КАМ`ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39

 Наближається Новий рік. Усі діти, незалежно від віку і захоплень, чекають з нетерпінням зимових свят. Це не тільки час подарунків, канікул і казкової атмосфери, але й можливість виявити свої творчі здібності. Тому напередодні свята євроклуб «Європейська єдність» Кам`янської гімназії № 39 провів конкурс «Європейська ялинка – 2019» у рамках екологічної акції «Збережемо життя ялинці». Конкурс проходив за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.
Новорічний конкурс «Європейська ялинка – 2019» мав на меті нагадати учнівській молоді, що природу потрібно берегти, а дім можна прикрасити новорічними саморобними ялинками. З чого тільки не були зроблені європейські ялинки: з паперу усіх видів, горішків, бісеру, косметичних серветок, фетру, жолудів, цукерок тощо!
На заключному етапі конкурсу активісти євроклубу зібралися на святкове засідання. Гімназисти захищали свої чарівні ялинки, розповідали про традиції та звичаї святкування Нового року та Різдва Христова у різних країнах Європи.
Усі ялинки були просто неперевершені, тому визначити найкращу ялинку було неможливо. Саме такими – креативно-стильно-дивовижними стали ідеї євроклубівців, втілені у реальність у рамках конкурсу на кращу ялинку своїми руками!
На закінчення свякового засідання євроклубу панував феєричний казковий настрій, гімназисти отримали море незабутніх вражень та яскравих новорічних емоцій. Кожен учасник конкурсу «Європейська ялинка - 2019» був нагороджений подарунками від Представництва Європейського Союзу в Україні.


.



Євроклуб Кам’янської гімназії№39 долучивсядо Усесвітнього Дня Гідності  в Україні

 Усесвітній День Гідності – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проект, мета якого – спонукати молодь, учнівство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.
Євроклуб Кам’янської гімназії № 39 уже втретє 21 листопада 2018 р. долучився до відзначення Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 3 роки вже 
взяли участь понад 50 тис осіб із 500 закладів освіти України. Захід відбувається за підтримки команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine та під патронатом Міністерства освіти і науки України. У цьому році наша гімназія також долучилась до цього проекту. До Всесвітнього Дня Гідності був проведений конкурс малюнків “Як я розумію гідність?”, під час якого гімназисти  розповідали про гідних людей України, про те, яку роль відіграє гідність у нашому житті й  ділилися своїми історіями гідності. Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого гідна  наша країна.









МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ ВІДЗНАЧИВ ЄВРОКЛУБ «ЄВРОПЕЙСЬКА ЄДНІСТЬ»


16 листопада 2018 р.  шкільний євроклуб традиційно відзначив Міжнародний День  Толерантність. Толерантність, як ніколи раніше, важлива в сучасному світі. Щастя живе в серцях, які відчувають любов і красу. Що таке щастя знають діти. Вони вміють дивитися на світ добрими, світлими очима, вміють радіти й дивуватися.
Для проведення тренінгу «Толерантість – шлях до миру і злагоди» на засідання євроклубу була запрошена психолог  Благодійного Фонду «Карітас Кам`янське» Марина Кузнецова. Під час тренінгу учасники за допомогою різних цікавих ігрових вправ удосконалювали практичні 
навички  розвитку емоційного інтелекту, адже сьогодні це є надзвичайно важливим задля попередження конфліктів у підлітковому віці гімназистів. Учні ознайомились з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини, мали нагоду відпрацювати конкретних шкільних ситуаціях модель толерантної поведінки.  
Дякуємо пані Марині за дуже цікавий і пізнавальний тренінг! Головне те, що тренінг був практичний до застосування, який дав гімназистам досвід краще розуміти себе та оточуючих,  мотивував вдосконалюватися й далі. На тренінгу була дружня невимушена  атмосфера, що додало позитивного настрою. Пані Марина пригостила усіх солодкими подарунками й побажала учням починати день з посмішки, привітатися, підтримати, допомогти, зрозуміти, поділитися тим, що маєш.






ГІМНАЗИСТИ ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ ВИСОКУ ОБІЗНАНІСТЬ З ТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ НА МІСЬКОМУ БРЕЙН-РИНЗІ
Яка країна з найбільшою кількістю представників у Європарламенті? Як вирішив для себе проблему дорожних заторів мер Лондона? Чому на прапорі Європейського Союзу 12 зірочок? У якій європейській країні винайшли сироваріння?
Відповіді на ці та інші питання довелося шукати учасникам брейн-рингу на тему Європейського Союзу, який пройшов 11 вересня 2018 р. в приміщенні Центру Дитячої творчості. 

Захід відбувався в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва ЄС. Інфокампанія включає серію інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні проводить по всій країні «Брейн-ринг на європейську тематику – це гра, яка допоможе в інтерактивній спосіб покращити знання про історію Європи, її політичне, економічне, культурне життя. Сьогодні до участі в цих змаганнях зголосилися 5 команд. Я бажаю інтелектуальній учнівській молоді міста Кам`янського успіхів у цій грі», – зазначила радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні пані Вікторія Давидова. 
Команду євроклубу гімназії № 39 представляли найкращі учні закладу: Ткаченко Максим, Глущенко Олександр, Неклеса Марія, Перемитько Микита, Кулініч Юліана. Наші гімназисти показали розвинуті аналітичні навички й достойні знання на задану тему. Іх активність та обізнаність тематикою Європейського Союзу приємно вразила організаторів заходу. 









У рамках реалізації Проекту «Толерантність єднає європейців» євроклуб «Європейська єдність» провів правову вікторину «Чи знаєш ти свої права»


Мета заходу -  формування у дітей правосвідомості та розвиток поваги до прав інших.
У ході вікторини діти дізналися про проблему порушення прав на прикладі казкових героїв, розвинули навички роботи з інформацією за допомогою правових документів.Також були проведені інтерактивні вправи, в ході яких євроклубівці розвивали вміння аналізувати текст документів, знаходили співвідношення між окремими правами і ситуаціями повсякденного життя.



             Конкурс малюнків «Толерантність очима дітей»


У рамках реалізації проекту «Толерантність єднає європейців» євроклуб «Європейська єдність» Кам`янської гімназії № 39 провів конкурс малюнків «Толерантність очима дітей».
Мета конкурсу -  поінформувати громадськість про зміст європейської цінності – толерантності та привернути увагу до проблем нетерпимості до різних груп в Україні, сприяти самореалізації, творчому розвитку й  активному залученню творчої учнівської молоді до соціальної-вагомої діяльності. Журі конкурсу підвело підсумки конкурсу й найкращі роботи учнів були нагороджені призами від Представництва ЄС в Україні.


ТРЕНІНГ «ТОЛЕРАНТНІСТЬ І ПРАВА ЛЮДИНИ – ОСНОВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ»



10 травня в рамках реалізації проекту «Толерантність єднає європейців» був проведений тренінг «Толерантність і права людини – основа європейських цінностей». Для проведення тренінгу були запрошені Анастасія Черненко та Людмила Карпова. Дівчата є волонтерками ГО «Європейська молодіжна спільнота». Анастасія Черненко - випускниця Проекту EU Study Days, Людмила Карпова – випускниця програми Еразмус+.
Мета тренінгу – поглибити знання гімназистів з питань міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини й толерантності як основи європейських цінностей. 
Робота під час тренінгу була насичена й продуктивна: учасники ознайомилися з діяльність Ради Європи, Європейського Суду з прав людини, працювали над створенням атмосфери поваги до прав людини. Інтерактивну міні-лекцію було надзвичайно цікаво слухати. Анастасія й Людмила – ерудовані, комунікабельні, компетентно відповідали на будь-які питання з теми захисту прав людини й місця принципів толерантності в сучасному світі. Вони просто зачарували гімназистів.
А потім учасники тренінгу були залучені до інтерактивних вправ. Виконання вправ в групах, які запропонували дівчата, показало, що 
гімназисти добре знають і шанують права людини та знайомі з законами, які допомагають їх захищати.
Підводячи підсумки тренінгу, учасники звернули увагу, що було дуже цікаво працювати в подібному форматі, коли всі учасники заходу так взаємодіють. Тренінг викликав непідробний інтерес та шквал емоцій, пов'язаний з новою та цікавою інформацією про права людини.
Мені дуже приємно відзначити, що Анастасія Черненко – випускниця нашої гімназії, золота медалістка, гордість гімназії, відмінно закінчила факультет міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. Під час навчання в гімназії була активісткою шкільного євроклубу. Саме участь у конкурсах євроклубу дала Анастасії поштовх займатися громадською діяльністю й залучатися до Європейських молодіжних програм.
Дякуємо Анастасії та Людмилі за надзвичайно цікавий і корисний тренінг. Для гімназистів це був незабутній час!


ЄВРОКЛУБ ЗАПОЧАТКУВАВ ПРОВЕДЕННЯ TED - КОНФЕРЕНЦІЙ В КАМ`ЯНСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ № 39

27 квітня в нашій гімназії з ініціативи євроклубу відбулася Перша TED - конференція на тему «Галерея видатних особистостей України».Що таке TED? Це конференції, які, по суті, - і не конференції зовсім. Іншими словами, конференції формату TED грають роль сцени, звідки озвучуються інноваційні, свіжі, нестандартні ідеї. Її слоган такий:«Ідеї, гідні розповсюдження».
Гімназійна TED - конференція виконувала просвітницьку місію й прагнула «запалити» уми й душі учнівської громади гарячими ідеями й закликами видатних історичних діячів, які випередили свій час.
До цієї (не)конференції гімназисти готувалися три тижні й перед спікерами TED стояло завдання куди важливіші тих, які вирішують доповідачі на звичайних конференціях: відшукати цікаву маловідому інформацію про відомих особистостей України, своїм харизматичним виступом ( а не з папірця) мотивувати аудиторію для подальшого вивчення життя та діяльності видатних постатей, запалити аудиторію ідеями, які пропагували видатні діячі України.
Під час підготовки учні ознайомилися з правилами й структурою публічного виступу. Для візуалізації інформації гімназисти створили інфографіку та історичні фільми про внесок діячів в історичні, культурні й наукові надбання. У цьому їм допомагала вчитель медіаосвіти, заступник директора з наукової роботи Гурська Вікторія Михайлівна.

Тож, Перша гімназійна TED-конференція відбулася! Попереду у гімназистів ще багато цікавих ідей, проектів та планів!




ЄВРОКЛУБ КАМ`ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39 ПРЕДСТАВЛЯВ МІСТО НА    ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ ФОРУМІ

15 березня 2018 року в Дніпропетровському дитячо-юнацькому центрі міжнародного співробітництва відбулася Vl обласна краєзнавча конференція учнівської молоді, присвячена революційним подіям початку ХХ ст. в Україні, що стали переломними у вітчизняній історії, на тему: «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу (до 100-річчя подій)".
Бочка Олександра, учениця 11 класу Кам`янської гімназії № 39, виступила з доповіддю «Еволюція поглядів М.С. Грушевського на українську державність». У своєму виступі юна дослідниця зазначила: «Дослідження діяльності М. С. Грушевського є сьогодні досить актуальним, особливо в умовах формування нового покоління українців. Адже саме він був провідником ідеї духовної модернізації українського суспільства, перетворення його в єдину націю, формував українські політичні принципи й організував нові державні засади. Недаремно М. С. Грушевського називають «Шевченком XX століття». Мало в нас було організаторів і діячів такого виміру, як Грушевський». 
Під час роботи конференції учасники мали можливість розглянути соціально-економічну, політичну, культурну ситуацію в Україні в революційну добу 1917-1921 рр.; презентувати власні наукові доробки щодо регіональних аспектів розгортання Української революції 1917-1921 рр., також юними дослідниками було представлено внесок її визначних діячів у розбудову державної незалежності, обгрунтовано вплив тогочасних подій на подальший перебіг історичного процесу в Україні, проведено паралелі історичної минувщини і сучасної ситуації в країні.Розглянуті на конференції актуальні питання викликали жваве обговорення та обмін думками серед учасників. Усе це сприяє обміну думками між досвідченими вченими, учнями, викладачами, підживлює й укріплює наукову й міжособистісну комунікацію.У рамках наукової конференції було презентовано екскурсію «Багатогранність Січеслава у вирі Української революції 1917-1921 рр.», учасники конференції мали можливість відвідати екскурсію визначними залами музею імені Д.І. Яворницького «Родзинки рідного краю крізь призму музейних експозицій».За результатами краєзнавчої конференції учні-науковці та їх керівники були нагороджені грамотами. Також підготовлено збірник тез доповідей учасників та вироблено рекомендації з метою подальшого розвитку краєзнавства на Дніпропетровщині, національно-патріотичного вихованння учнівської молоді.Усі учасники історичного форуму висловлюють подяку Організаційному комітету наукової краєзнавчої конференції, який очолює Антипенко Ганна Сергіівна, кандидат історичних наук, методист КЗ ДДЮЦМС ДОР., за методичну підтримку в його організації та забезпечення високого рівня проведення.Бажаємо всім учасникам конференції невичерпної енергії, плідної,конструктивної роботи та подальших успіхів у навчальній та науково-дослідній роботі!




ПЕРЕМОГА ЄВРОКЛУБІВЦІВ У НАЙМАСШТАБНІШОМУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ КОНКУРСІ ОБЛАСТІ
Два дні поспіль – 02 та 03 лютого 2018 р. відбувався ІІ обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України на базі Дніпропетровського національного університету ім
О. Гончара. 
Учениці Кам`янської гімназії № 39 здобули для нашого міста дві перемоги у відділенні «Історія». Вітаємо наших переможниць: Кіційову Поліну та Бочку Олександру!
Кіційова Поліна зайняла ІІІ місце у секції «Етнологія», вона захищала наукову роботу на тему «Усна народна творчість часів колективізації та Голодомору 1932-1933 рр.». 
Мета роботи: дослідити, як голодомор 1932-1933 рр. був відтворений самим народом в його усній творчості. Бочка Олександра зайняла ІІІ місце в секції "Історія України", ії наукова робота на тему «Еволюція поглядів М.С. Грушевського (кін. ХІХ ст. - квітень 1918 р.)». Мета дослідження: визначити еволюцію суспільно-політичних поглядів М.С. Грушевського на перспективи розвитку української державності.
Гімназистки також виявили ґрунтовні знання з історії. Складаючи базовий компонент з історії України, треба було не тільки правильно відповісти на питання закритого характеру, починаючи з тем періоду залюднення території України й до сьогодення, але й відповісти на аналітичні питання, як от: «Проаналізуйте політику Української Центральної Ради та більшовиків», «Як вплинула Реформація на культуру українських земель».
МАНівці вдало презентували наукові роботи, показали вміння знаходити рішення в нестандартних ситуаціях, логічно доводити актуальність досліджуваних проблем, захищали свої ідеї, відстоювали власну позицію, активно брали участь у дискусії.
Перемога у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт стала стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зросту гімназисток. Здобувши цю перемогу, учениці серйозно заявили суспільству про своє прагнення навчатися, займатися наукою, примножувати інтелектуальний потенціал свій і нашої держави.
Щиро вітаємо переможниць з першим особистим досягненням на науковій ниві. Ми пишаємося вами та вашими успіхами! Радіємо разом з вами! Нехай уся ваша подальша наукова діяльність буде такою ж захоплюючою, приносить вам задоволення та нові перемоги!













ПОДОРОЖУЄМО НОВОРІЧНОЮ ЄВРОПОЮ ВЕСЕЛО Й ЦІКАВО

26 грудня євроклубівці Кам`янської гімназії № 39 провели святкове засідання "Подорожуємо новорічною Європою".

На початку свята учасники гри-подорожі були об`єднані у команди. Щоб отримати святкову візу для подорожі Європою, треба було правильно виконати завдання конкурсу: прослухавши підказку у вигляді асоціативного ряду, команди мали назвати європейську країну. Друге завдання було - показати на карті країни європейського регіону.
А далі на новорічному експресі євроклубівці подорожували різними станціями, а також, пересівши на новорічну яхту, здійснили середземноморський новорічний круїз. Усім було дуже цікаво і весело брати участь у різних конкурсах, танцювати, дізнаватися про історію й традиції святкування Нового року у різних країнах Європи.
Радію з того, що до наших засідань уже долучаються гімназисти 5-х класів. На останок від Представництва Європейського Союзу в Україні євроклубівці отримали невеличкі подарунки.








РІЗДВЯНІ ВІТАННЯ УЧНЯМ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН

Christmas card exchange


У рамках Міжнародної Програми eTwinning Plus євроклубівці Кам`янської гімназії № 39 реалізують спільний трьохсторонній проект " FOCUS ON CULTURE", у якому беруть участь учні й учителі Франції, Грузії й України. Активісти євроклубу підготували святкові листівки на англійській мові й отримали вітання й розповіді про традиції святкування Нового року й Різдва від друзів європейських країн.






ЄВРОКЛУБ КАМ`ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39 ПРИЄДНАВСЯ ДО НАЙБІЛЬШОГО УРОКУ У СВІТІ

Євроклуб Кам`янської гімназії № 39 Дніпропетровської області за сприяння Дитячого фонду Організації Об*єднаних Націй ЮНІСЕФ (United Nations International Children's Emergency Fund) приєднався до «Найбільшого уроку у світі», щоб усвідомити Глобальні цілі сталого розвитку (прийняті Генеральною асамблеєю ООН у вересні 2015 року під час засідання 70-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку). Нові цілі та завдання розвитку Організація Об'єднаних Націй планує досягти до 2030 року. Під час уроку євроклубівці передивилися анімацію «Глобальні цілі», обговорили проблему, як зберегти природу і себе від сміття, а також проблему роздільного збирання побутових відходів, Також активісти євроклубу провели ігрову програму «Кожна дитина повинна знати свої права».
#LargestLessonUkraine #SDGs4Children #TeachSDGs





ЄВРОКЛУБ КАМ`ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39 ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ УСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ГІДНОСТІ В УКРАЇНІ - НАЙМАСШТАБНІШОГО В ЄВРОПІ



УСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ГІДНОСТІ - це Всеукраїнський проект ГО EDCAMP UKRAINE, що цього року проводиться під патронатом Міністерства освіти і науки України.
У 2017 році Усесвітній День Гідності проводиться євроклубом у  Кам`янській гімназії № 39 уже втретє. Заходи відбуватимуться протягом певного чаcу – з 21 листопада (День Гідності та Свободи України) до 9 грудня (Міжнародний день боротьби з корупцією).
28 листопада євроклубівці провели інтерактивну гру-подорож Країною Чеснот "День Гідності і Свободи – крок до Європи". Засідання євроклубу розпочалося презентацією Дня Гідності та принципів гідності. Під час засідання активісти ділилися власними історіями гідних вчинків, вели міні-дискусію та за допомогою метафоричних картинок визначали, що означає гідність для кожного з них. Усесвітній День Гідності – це захід, що об’єднує всіх, хто поділяють і підтримують ідею гідності та свободи.



Євроклуб Кам`янської гімназії № 39 відзначив День писемності та української мови

9 листопада активісти євроклубу провели засідання, присвячене Дню української писемності та мови, - свято, яке було встановлене Указом Президента України в 1997 році на честь літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Засідання євроклубу проходило під гаслом «Ми європейці настільки, наскільки - українці; і лише відчувши себе справжніми українцями, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами».
Під час засідання євроклубівці ознайомилися з історією походження слов’янської писемності, дізналися про історію виникнення української писемності, про просвітницький подвиг Кирила й Мефодія, про розвиток і становлення мови, яка долає усі перешкоди. Також було звернено увагу на родоначальника та засновника української мови І. Котляревського та основоположника нової української літературної мови Т. Шевченка.
Цікавими та жвавими пройшли конкурси «Юні мовознавці», «Патріоти», під час яких було виявлено найкращих знавців історії української мови. Гімназистам було пропоновано взяли участь у шкільному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, зініційований великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю.
Результатом заходу стало усвідомлення євроклубівцями того, що українська мова ввібрала в себе все найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найблагородніше, найпоетичніше і найболючіше. А завдання євроклубу на шляху України до Європи – любити і плекати рідну мову, щоб передати нащадкам як найбільший скарб, що об’єднує минуле й прийдешнє.














10 ЛИСТОПАДА – ЄВРОКЛУБ ВІДЗНАЧИВ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ В ІМ`Я МИРУ ТА РОЗВИТКУ

Євроклуб "Європейська єдність" Кам`янської гімназії № 39 відзначив 10.11.2017 р.  Всесвітній День науки, який пройшов під девізом «Від мудрих дітей - до мудрих людей».
Та якби запитати у самих вчених: «Що значить у вашому житті НАУКА?», кожен відповів би по-своєму. А от історик-дослідник Володимир Михайлович Дзюба, який був запрошений на засідання товариства, відповів на це питання так: «Наука – це спосіб життя, спосіб спілкування зі світом, спосіб його розуміння. Наука – особа жіночого роду. Познайомившись із нею з дитячих років, я закохався на все життя. Науці неможливо зрадити».
І це дійсно правда, бо серед науковців є немало романтиків, хтось із них здається навіть диваком. Та як би там не було, але наука – це та галузь, яка дає змогу повністю себе реалізувати, адже її особливістю є той факт, що на основі однієї теми створюються багато інших і науковцеві вже важко зупинитися.
Євроклубівці з нетерпінням чекали на зустріч з відомим краєзнавцем, дослідником-єгиптологом Володимиром Михайловичем Дзюбою. За багатогранність і плідність пошукової діяльності пана Володимира гімназисти прозвали «кам`янським Едісоном».
Під час цікавої та захоплюючої зустрічі Володимир Михайлович розповідав про таємниці будівництва єгипетських пирамід, а також про зв`язок науки та релігії у Стародавньому Єгипті. Єгипетська міфологія, її вірування та ритуали практикувалися аж до прийняття християнства.
Юні науковці із великою зацікавленістю переглянули історичний фільм про Стародавній Єгипет, який створив пан Володимир, висловлювали власні наукові гіпотези щодо способу будівництва пирамід.
Навіть після закінчення зустрічі допитливі гімназисти ще довго не відпускали Володимира Михайловича, обговорювали різні історичні версії, задавали безліч питань відомому історику, адже Стародавній Єгипет манить і по сей день своїми таємницями, глибоким корінням і загадковістю.
День науки завершився, залишивши приємні враження та бажання творити, відкривати духовні острови у дитячих серцях, творчо зростати й робити перші кроки до великої науки.














ЄВРОКЛУБІВЦІ КАМ`ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 39 ВІДВІДАЛИ ЛІВОБЕРЕЖНЕ ВІДДІЛЕННЯ «ПРИВАТБАНКУ»

30.10.2017 р. у рамках проведення Тижня фінансової грамотності для активістів євроклубу "Європейська єдність" Кам`янської гімназії № 39  була проведена екскурсія до Лівобережне відділення «ПриватБанку».
     Дітям цікаво й доступно розповіли про особливості роботи банківської установи. На початку екскурсії допитливі гімназисти переглянули відеоролик про головне відділення «ПриватБанку» України. Багато нової інформації дізналися діти: спробували себе в ролі оператора, отримали навички роботи з апаратом для рахування грошей та дізналися про способи виявлення справжніх грошей від фальшивих.
Очільниця Лівобережного відділення «ПриватБанку» Олександра Олегівна пояснили, як здійснювати покупки в Інтернет-магазині та як користуватись кредитною карткою. Кмітливі та активні євроклубівці отримали призи та сертифікати.
Дякуємо шановній Олександрі Олегівні Мартиненко - керівниці головного відділення Лівобережного «ПриватБанку» за гостинність й організацію роботи з учнями з питань підвищення фінансової обізнаності гімназистів.



Перший урок «Пізнаємо Європу разом»
  1 вересня 2017 року був проведений Перший урок "Пізнаємо Європу разом"
у формі європейського квесту . 
Мета першого уроку-квесту: розширити кругозір та знання учнів про країни Євро­пейського Союзу; дати уявлення про переваги євроінтеграції для України, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів, виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, створити умови для ефективної роботи в команді, розвивати  у дітей прагнення  бути  свідомим  громадянином  України,   патріотичні почуття.

 Під час провелення євроквесту «Лабиринтами Європи» гімназисти здійснили подорож по 4 станціях: 

                                                                   
1 станція – «Мандрівка країнами Європи»
 2 станція – «Європейська держава-столиця»
3 станція – «Секрети європейських казкарів» 
 4 станція – «Україна – наша країна» .  
                               



   






Євроклубівці Кам`янської гімназії № 39 провели гру-подорож «Квіти – символи європейських країн»

 12.05.2017 р. до святкування Дня Європи активісти євроклубу «Європейська єдність» Кам`янської гімназії № 39  провели відкрите засідання у формі інтерактивної гри-подорожі  «Квіти – символи європейських країн». Готуючись до заходу євроклубівці дізналися, що  кожна країна має свою національну рослину й свою національну квітку. У багатьох країнах певна квітка займає важливе місце у культурі та традиціях, тому вважається національною емблемою.
Гімназисти презентували свої проекти про значення квітів у різних країнах Європи: «Маргаритка - символ Польщі», «Волошка   - символ Німеччини», «Червона і біла троянди - символ Англії», «Тюльпан - символ Голландії», «Лілія - символ Франції», «Едельвейс – символ Швейцарії»,  «Національна квітка України - червоний мак» тощо. Під час гри – подорожі було проведено вікторину «Народні символи європейських країн».     Учасники заходу проявили себе справжніми знавцями європейських країн і дізналися багато цікавого.  Від Представництва Європейського Союзу в Україні найактивніші євроклубівці отримали цінні подарунки й призи. 






















До Дня Європи євроклубівці Кам’янської гімназії № 39 провели відкрите засідання євроклубу «Чарівні історичні дива Кам’янського»


Гімназисти із задоволенням дізналися про маловідомі сторінки топонімічних досліджень ріднокраю, з якими щиро поділився пан Володимир, ознайомилися з версіями про походження деяких назв Кам’янського. 
Пан Володимир зачарував допитливих гімназистів своєю розповіддю про княжу добу і козацьке минуле. А подарунком для всіх євроклубівців був історичний фільм «Дивовижне походження топоніму Кам’янське». Цей фільм створив пан Володимир до 100-річного ювілею надання Кам’янському статусу міста. Євроклубівці були дуже захоплені й щасливі. А на останок задавали безліч запитань пану Володимиру про історичне минуле Кам’янського. 
Бажаємо пану Володимиру – справжньому «живителю місцевості» зробити ще багато нових історичних розвідок, що поглиблять знання про велику і складну Історію держави, без якої неможливе майбутнє .


Євроклубівці Кам'янської гімназії № 39

 долучилися до Усесвітнього Дня Гідності



Global Dignity Day – це незалежний соціальний проект, мета якого – націлювати молодь і учнівство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках. 

 Під час роботи засідання учні дізналися про те, що цей соціальний проект був організований у 2006 році принцем Норвегії Хоконом, професором Пеккою Хіманеном і Джоном Хоупом (членами Young Global Leaders Всесвітнього економічного форуму). У 2014 році цей захід відбувся одночасно більше ніж у 60-ти країнах світу, а у 2015 році Україна вперше приєдналася до цього глобального руху. 

Під час заходу гімназисти обговорювали основні принципи гідності, кожен мав змогу поділитися своїми історіями гідності, також розповідали про історії гідності з життя учнів нашої гімназії. Діти висловлювали своє тлумачення поняття «гідності», розв’язували психологічні задачі, зробили асоціативний кущ до слова «ГІДНІСТЬ». Кожен замислився, як важливо обстоювати і зберігати гідність у своєму житті. Найзахоплюючим було завдання - створити власні сенкани, яке показало глибину думок з питань людської гідності. 

А найголовніше, учасниками заходу було визначено, що варто зробити протягом року для підвищення почуття власної гідності і поваги до інших людей.

Ми намагаємось плекати в наших учнів доброту і виховувати гідних людей, які люблять не тільки себе, а й свого ближнього, поважають оточуючих, допомагають у скрутну хвилину і бережуть свою рідну Україну.

Закликаємо всіх приєднатись у наступному році до Усесвітнього Дня Гідності. Під час проведення тренінгу "Право дитини на гідність", що відбувся 21 жовня 2016 р.,    учні у формі "Асоціативного куща" визначили, що таке гідність, розповіли приклади історій гідності, а потім поділились своїми історіями гідних вчинків. День Гідності відзначається у 60 країнах світу. Діти переглянули сюжет "Це Всесвітній День Гідності" про те, як цей день відзначається в різних країнах світу та отримали листівки "Основні принципи гідності". 
Сподіваємось, що кожний, хто приєднався до цього проекту, керуватиметься почуттям власної гідності у своїх діях в повсякденному житті  





Євроклуби Кам'янського - за європейські цінності
12 жовтня 2016 року на базі  гімназії № 39 відбувся круглий стіл "Європейська Хартія місцевого самоврядування та принципи здійснення самоврядування на місцевому і регіональному рівнях" у рамках Європейського тижня місцевої демократії.
     Учасниками круглого столу були активісти євроклубів "Дружба" (СЗШ № 21), "Вікторі" (СЗШ № 30), "Європейська єдність" (гімназія №39). У заході взяли участь депутати Кам'янської міської ради Юлія Полівода та Андрій Іванченко. Відкрила роботу круглого столу Долина Лариса Миколаївна, керівник мережі євроклубів м. Кам’янського. Вона підкреслила, що головною метою Європейського тижня місцевої демократії є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевого самоврядування в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення громадян до прийняття управлінських рішень.
     Захід відбувся у форматі активних дискусій та обговорень. Під час круглого столу активісти євроклубів продемонстрували перші змістовні наукові розвідки. Під час підготовки до даного заходу учні дослідили такі питання: історичні аспекти розвитку Магдебурзького права, принципи Європейської  Хартії місцевого самоврядування та участь молоді у розвитку місцевої демократії, європейський досвід організації місцевого самоврядування. Також обговорювалося питання щодо принципів доброго врядування та дієвого залучення молодіжних об’єднань до розв’язання проблем місцевих громад. Жвава дискусія продемонструвала неабиякий інтерес учнівської молоді до проблем  соціально – економічного розвитку міста, духовності мешканців, екології, енергозбереження тощо.
      Активісти євроклубів поділилися кращими практиками реалізованих соціальних проектів учнівського самоврядування, пропонували нові громадські ініціативи, направлені на покращення життя шкільної і місцевої громад, отримали компетентні відповіді на питання від представників міського депутатського корпусу Юлії Поліводи та Андрія Іванченка.
 Підводячи підсумки зустрічі, депутат міської ради Андрій Іванченко поклав великі сподівання на те, що цей захід стане традиційним, оскільки є дуже патріотичним, також зазначив, що в нашому місті підростає високоінтелектуальне, високодуховне, відповідальне, прогресивне покоління, яке зможе достойно реалізувати себе у європейському майбутньому України.


Пономарьова Наталія, координатор євроклубу "Європейська єдність" Кам'янської гімназії № 39



День європейських мов у Кам'янській гімназії № 39



28 вересня у гімназії №39 відбулося засідання євроклубу, присвячене Європейському дню мов, яке щорічно відзначається у країнах Європи.  Свято організували та провели для молодших євроклубівців  керівник клубу Пономарьова Наталія Вячеславівна та її помічниця  Біблій Маргарита, учениця 11 класу.
День європейських мов був встановлений Радою Європи за підтримки Європейського союзу у 2001 році.  Метою заснування такого свята стала ідея надихнути людей до вивчення мов. До того ж, заснування пов’язано із проголошенням ЮНЕСКО нового тисячоліття «століттям поліглотів».
Офіційною мовною політикою ЄС є збереження та розвиток мов, зокрема малих. Саме про це були повідомлені євроклубівці гімназії № 39 координатором Наталією Вячеславівною.
Під час засідання учні дізналися, що наразі рівноправно використовуються та є офіційними 24 мови Європейського Союзу. Тому всі рішення, які приймають офіційні органи ЄС перекладаються цими мовами, що дійсно полегшує розуміння законів різними націями. Цікаво зазначити, що розпочалося засідання саме англійською мовою, бо, як ми знаємо, англійська – це мова міжнародного спілкування. Учні із задоволенням та легкістю сприймали розповідь ведучих.
Також було багато цікавої інформації, яку євроклубівці засвоювали під час інтерактивних ігор. А щоб зручніше було відповідати на питання та грати, діти були об’єднані  у три команди: «Мовознавці», «Лінгвісти» і «Поліглоти», які змагалися між собою. Під час гри «Привіт, Європо!». учні віталися один з одним різними мовами, читаючи потрібний вислів із виданих ведучими карток.   Були також і завдання для справжніх патріотів. У грі «Знавці української мови» потрібно було скористатися редакторськими навичками. І тут теж усі виявилися надзвичайно вправними, набравши високі бали.
У будь-яких змаганнях є переможці, але цього дня всі євроклубівці отримали сувеніри, які надіслало Представництво ЄС в Україні: браслети і брелоки з логотипом ЄС. Учні залишилися задоволенні святом, а також дійшли висновку, що знання багатьох мов є важливою частиною життя освіченої людини, яка хоче жити в мирі із собою та навколишнім світом. А мир – це коли ти розумієш людей, а люди – тебе. Тому давайте вивчати мови, адже це так цікаво!
Маргарита Біблій, член євроклубу гімназії №39 «Європейська єдність"


21 вересня - євроклубівці Кам’янської гімназії № 39
саджали дерева заради миру

             До Всесвітнього Дня миру євроклубівці саджали дерева на подвір’ї гімназії.  Цього року наш євроклуб «Європейська єдність» традиційно приєднався  до Всесвітньої ініціативи «Дерева Миру» («TREES OF PEACE»). Темою Дня миру у 2017 році є 17 цілей Сталого розвитку під девізом «Будуємо блоки для миру».
    Всесвітній Проект ENO є  глобальною мережею  сталого розвитку. Проект був запущений у 2000 році, у ньому беруть участь більше  10 0000 шкіл із 157 країн світу. Наші учні вже третій рік поспіль  приєдналися до  акції ENO й зробили  конкретну справу   для зовнішнього середовища.
     Міжнародна організація  ENO планує висадити  100 мільйонів дерев до  2017 року . Вже зараз  школи з різних куточків світу  посадили 20 млн. дерев.    Сьогодні, як ніколи, людям необхідно усвідомити важливість проблеми  миру - адже військові дії відбуваються не тільки в Україні,  проблеми озеленення, бо територія зелених насаджень зменшується, в той час як кількість сміття зростає,  також важливо розуміти проблему споживацького способу життя – нам треба залишити мирну та чисту Землю наступним поколінням.


Пономарьова Наталія, координатор євроклубу «Європейська єдність»














 Євроклуб відзначив Міжнародний День чаю

 
Якщо холодно, чай Вас зігріє. Якщо Вам жарко, він Вас охолодить.
 Якщо у Вас настрій пригнічений - він Вас підбадьорить,
якщо Ви збуджені - він Вас заспокоїть.
Уїльям Гладстон,прем'єр- міністр Великобританії ХІХ  століття



    15 грудня з ініціативи  координатора шкільного євроклубу Пономарьової Наталії Вячеславівни та вчителя зі сталого розвитку Анни Вячеславівни Новікової було проведено засідання євроклубу у формі чайної церемонії, присвячене Міжнародному Дню чаю. Ідея свята полягає у популяризації здорового способу життя серед українців, вона містить ознаки окремих особливостей українського менталітету – «користуюсь найкращим, що є в сусіда».
    Хоча людство насолоджується цим напоєм вже 
багато століть, Міжнародний день чаю був заснований зовсім недавно. Рішення відзначати Міжнародний День чаю було ухвалене за підсумками обговорень під час Всесвітніх форумів у Мумбаї і Порті Аллегре. Мета свята - привернути увагу громадськості до проблем чайної торгівлі. Перший День чаю відзначили в Нью-Делі 15 грудня 2005 р.

    Саме цього дня гімназисти з нетерпінням чекали і готувалися з великим задоволенням: розробили дослідження і презентації з історії чаю, винайшли правила приготування чаю. До святкової чайної церемонії  напекли солодощі.

     Учні поринули в чарівний і цікавий світ чаювання.   Євгенія Лісна  ознайомила усіх присутніх  із історією походження чаю, виникненням чаювання у Європі, вона знайшла безліч легенд про чай. Одна з легенд розповідає про 130–річного монаха, який своїм здоровим виглядом так здивував імператора Сюань–Цзун династії Тан, що той захотів знати про всі ліки, які допомогли зберегти молодість старцю. Монах у відповідь на запитання імператора лише посміхнувся і сказав: «Я зроду не пив жодних ліків... Просто, я дуже люблю чай».

   Юні дослідники розповіли, що саме слово «чай» прийшло до нас через тюрські мови з південно-китайського «cha» у той самий час, як джерелом назви у Західній Європі стало північно-китайське «te».

 Олександра …. показала презентацію про види чашок, якими користуються у світі, а також правила зберігання та приготування  чаю.  Веселова Анастасія та Владислава Мордвінова розповіли про  користь трав’яних чаїв. Чубенко Олександра та Гречина Вероніка з великим захопленням  розкрили питання про різновиди та способи  правильного заварювання різних сортів чаю .
    Під час обговорення гімназисти зробили висновок, що для деяких народів чай — продукт першої необхідності, а деякі взагалі цінують його, як хліб. Японці ж називають чай «еліксиром здоров’я», бо поліфеноли чаю — сильні антиоксиданти, до того ж, одні з найкращих (на зразок вітаміну С та Е). У свою чергу, для китайців чай — чи не найцінніша цілюща рослина, правильно приготовлений напій, у  якому міститься не лише великий комплекс необхідних здоров’ю вітамінів, а й йод, цинк, мікроелементи, що не допускають мутації клітин людського організму, стимулюють кровообіг, допомагають при хворобах нирок та підшлункової залози, а також ревматизмі
  Учні також дізнались про те, що завдяки виторгу від продажу чаю були проведені розкопки легендарної Трої, Сполучені Штати Америки «народжені чаєм», а на слов’янських землях у сер. XIX ст. про чай знали мало і ототожнювали його просто з питтям води.
     Анна Вячеславівна приготувала цікаві чайні ігри, вікторини та розваги, які всім дуже сподобалися. За чашкою чаю діти вели бесіди, читали вірші та прислів’я про чай. Дві години пробігли цікаво і швидкоУ багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І «День чаю» є чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій.



Цікаві відомості про чай з книги рекордів Гіннеса:


- У 1952 році  Руді Хорн, на голові втримав 6 чашок, повних чаю, разом з блюдцями;


- Найбільший чайний пакетик вміщував в себе 7 кг заварки;


- Найбільша чайна кружка вміщала в себе 2000 л чаю;


- Ще один рекорд встановили жителі міста Нісіо в Японії. У 2006 році в цьому місті на чайній церемонії були присутні 14 718 чоловік!


А може, наступний рекорд зможете встановити  ви?





Україна в Європі, Європа в Україні: очима дніпродзержинців

 “Україна — європейська держава, а  українці зробили вагомий внесок в її історію та збагачення культурної й наукової спадщини Європи”, — твердять юні дніпродзержинці, які представляли свої дослідження щодо  історичних, культурних, економічних зв'язків нашої  країни з країнами Європи. Результати цих досліджень  активісти євроклубу "Європейська єдність» Дніпродзержинської гімназії № 39 презентували до Дня Європи - 2015 для учнівської громади на науково-практичній конференції «Україна в Європі, Європа в Україні: очима дніпродзержинців», яка відбулася 17 травня.
    Основна мета конференції -  поглиблення знань молоді про Європу, формування європейського світогляду, необхідного громадянину України для успішної самореалізації на сучасному етапі, більш глибокого усвідомлення європейської ідентичності України та регіону, дослідження міжкультурних зв’язків України з країнами Європи.
     Гідно представили свої дослідження про внесок представників України в розвиток європейської культури, освіти, науки, військової справи  та внесок представників інших країн Європи в історію України й  міста Дніпродзержинська активісти євроклубу: Кравцова Поліна, Бігун Ліза, Юрчак Поліна, Добровольська Каріна, Харченко Дарія.
Бажаємо  дослідницям нових злетів та здобутків на науково-пошуковій ниві.

Пономарьова Наталія, координатор євроклубу "Європейська єдність"


























 2 лютого – Всесвітній День безпечного Інтернету

Засідання євроклубу на тему
 «Діти за безпечний Інтернет»


 Засідання євроклубу було присвячене Всесвітньому  Дню безпеки в Інтернеті. Тема, яка обговорювалася на засіданні євроклубу, дуже актуальна. З одного боку, Інтернет дає змогу стрімко розширити рамки розвитку особистості, досягати успіхів в будь-якій сфері, а також самому створити свій «віртуальний образ». А з іншого ― багато хто зловживає вільністю Інтернету і намагається заволодіти різною особистою інформацією чи й коштами співрозмовника. Крім того, в світовій мережі є велика кількість непристойної та аморальної інформації, яка може негативно впливати на несформовану психіку дитини. Свою доповідь про правила користування безпечним Інтернетом підготувала Івначенко Богдана, учениця 10 класу. Євроклубівці були ознайомлені з Інтернет-безпекою і Інтернет-етикою.


Пам’ятка учням

Безпека дітей в Інтернеті

1. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків. 

2. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. 

3. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити. 

4. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами. 

5. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте. 

6. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини. 

7. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі. 

8. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки. 

9. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами. 

10. У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника. 

11. Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником. 

Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі. 

12. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!



Участь євроклубу "Європейська єдність" у Міжнародній програмі eTwinning Plus

19 грудня 2014 року у м. Києві відбулася урочиста подія для найактивніших учасників Міжнародної програми eTwinning Plus -  заключна конференція «Підсумки року eTwinning Plus 2014 Україна».
     На заключній конференції євроклуб Дніпродзержинської гімназії № 39 представляла координатор євроклубу Пономарьовам Наталія.
Участь у Міжнародній програмі   eTwinning Plus – один із напрямків роботи євроклубу. 

     eTwinning Plus – це серйозна гра для євроклубів. Метою Програми є об’єднання вчителів і учнів у велику європейську спільноту, учасники якої постійно навчаються, обмінюються досвідом, пізнають життя інших країн, розширюють світогляд та змінюють свої підходи, відповідно до вимог сучасності.
     Сьогодні євроклуб Дніпродзержинської гімназії № 39 має багато партнерів у європейських країнах, бере участь у семи спільних проектах, активно опановує міжнародний портал eTwinningПріоритетними напрямками роботи у проектах є: екологічна освіта, міжкультурний діалог та англомовне спілкування. Програма еTwinning відкриває кордони для нашого євроклубу у міжнародній співпраці, надає можливості для реалізації онлайн-співробітництва з європейськими партнерами.
     Під час заключної конференції учасники мали можливість познайомитися з найкращими проектами, які були реалізовані протягом року за участю українських вчителів, були продемонстровані найцікавіші роботи учнів-ітвінерів – презентації та відеоролики.
Конференція надихнула учасників на реалізацію креативних ідей у програмі, прагнення до вдосконалення та професійного росту. 
                 Пономарьова Наталія, координатор євроклубу "Європейська єдність"




                             Участь у Міжнародному проекті iRON


  «Напиши Різдвяну листівку другу за 
кордоном»

«The more we are together, the happier we are» - під таким девізом учні 7-А, 8-А , 10, 11-Б класів нашої гімназії - найкращі знавці англійської мови - під керівництвом учителя англійської мови Головченко Людмили Олександрівни взяли участь у Міжнародному проекті iRON «Напиши Різдвяну листівку другу за кордоном».

Слід зазначити, що учні цих класів традиційно щорічно беруть участь у цьому цікавому заході. У свою чергу, діти різних країн з усього світу( Канади, Великої Британії, Австралії, США, Тайваню, Словенії та ін.) вітають наших гімназистів з Новорічними і Різдвяними святами.

Участь у реалізації проекту позитивно вплинуло на підвищення рівня навчальних досягнень моїх учнів, зріс їх інтерес до вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування. Робота в такому напрямку забезпечує розвиток обдарованості гімназистів, їх академічних досягнень, сприяє розширенню кругозору учнів, поліпшуються їх навички спілкування з однолітками. Саме такі форми роботи дають можливість учителю бути не перевіряючим, а консультантом, тобто тісно співпрацювати з учнями.

У ході листування гімназисти дізналися багато цікавого про традиції святкування Нового року і Різдва, про інші традиції і звичаї у школах цих країн, про святкові ритуали, про надзвичайно фантастичне оформлення їх осель, ялинок, вулиць, домівок. Наші діти були у захвати, дізнавшись про культурне різноманіття святкування Різдвяних свят у різних країнах світу. 

Новорічні свята для іноземних друзів, як і для наших дітей – це час виявити свої найкращі почуття: любов і дружбу, співчуття і порозуміння. А ще наші учні зрозуміли, що нас багато що об’єднує: розваги, ігри на снігу, обмін подарунками і, навіть, схоже меню: індичка або гуска, різні м’ясні делікатеси, салати, фрукти та ін.

Найкращі учні нашої гімназії 7-А класу Анастасія Шевченко, Вікторія Цупрова, Уляна Дугіна, Олександр Листопад оформили свої листівки в оригінальній і надзвичайно естетичній формі. Типово англійський формат в оформлені Різдвяних листівок продемонстрували учні 10, 11- Б класів ( Бойко Стас, Супрун Анна, Срібна Мрія, Бігу Єлизабет, Піліпас Олена), 8-А класу (Картьожнікова Марія, Солодовнік Регіна). Деякі учні написали свої привітання у віршованій формі, розкриваючи традиції святкування Різдвяних свят в Україні. Багато учнів передали свої фото. Всі з великим захопленням творили свої святкові привітання. 

Під час роботи над проектом можна було побачити, які наші учні творчі, доброзичливі, відкриті до сприйняття нового, незнайомого, цікавого. А ще було великою радістю бачити, як наші учні були щасливі з того, що легко розуміють англійську мову дітей різних країн всього світу. 

«Реалізація цього проекту має велике значення, адже листування надає можливість краще дізнатись про традиції і звичаї інших народів. Я змогла покращити свою англійську мову і дізнатися багато цікавого про життя своїх однолітків за кордоном. Я буду продовжувати спілкуватися з моєю подругою із Тайваню, і , можливо, поїду до неї у гості», - так оцінила участь у Міжнародному проекті iRON Віка Цупрова, учениця 7-А клас. « А ще, - додала вона, - світ не такий вже і великий, як мені здавалось, коли вільно спілкуєшся із своїми друзями англійською мовою. Тож, починайте Новий рік з вивчення англійської мови. Ми – єдині».







16 листопада - Всесвітній День толерантності

  Інтерактивна гра євроклубу 
«Толерантність – шлях до миру та злагоди»


 Останнім часом ми почали часто стикатися в суспільстві з таким поняттям як «толерантність». Та чи дійсно наші діти розуміють це поняття? 
Щоб довести значущість толерантності в нашому житті  до Всесвітнього Дня толерантності активісти євроклубу «Європейська єдність»   Кліменко Аліна, Супрун Анна та Зайцева Вікторія для учнів 5 –х класів 16 листопада провели інтерактивну гру « Толерантність – шлях до миру і злагоди».
   Гімназисти в ігровій формі дізналися, що таке толерантність, брали участь у різноманітних  вправах, створили «Квітки толерантності». Також було проведено конкурс сенканів «Будь толерантним». Переможці конкурсів отримали подарунки від Представництва Європейського Союзу в України.
    «У світі поширюється рух за толерантність, бо вона є необхідною умовою миру і демократії. Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства. Людство втомилося від постійних воєн, які несуть лише втрати, нещастя та біль. Ми вчимося толерантності, щоб врятувати світ», - такими словами євроклубівці закінчили інтерактивну гру.