понедельник, 13 июня 2016 г.

EdCamp Ukraine- 2016 формує спільноту відповідального вчительства

    
9-10 квітня 2016 р. мені випала унікальна можливість взяти участь у Другій Національній (не)конференції шкільних педагогів України. (Не)конференція EdCamp Ukraine – 2016 проходила під девізом  «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства!» Вразила кількість учасників — 504 вчителі! Педагоги,  пройшовши конкурсний відбір, з’їхалися із різних куточків України для участі в платформі професійного зростання EdCamp UkraineЕкспертів з різних країн було теж чимало — 80. Кілька десятків сесій відбувалися одночасно!
         EdCamp — це інноваційна форма проведення конференцій для шкільних педагогів, що була започаткована у 2010 році у США. Зустрічі у цьому форматі передбачають проблемні та подіумні дискусії, тренінги, творчі майстер-класи, участь в інтерактивних зонах, відкриті уроки.  
      Конференційні дні розпочиналися із спідгікінга (від англ. Speed geeking), коли кожен вибирав для себе програму відвідування презентацій.  Під час цього всі учасники розбивалися на групи по 5-10 чоловік, а спікери ставали в коло по периметру великої  зали. Далі кожна група по колу обходила всіх спікерів, по черзі переходячи від одного до другого. У цей час кожен спікер  мав швидко і коротко зі свого місця за 2 хвилини розповісти про себе і свою доповідь. Таким чином, кожен учасник заходу мав уявлення про всі виступи і всіх спікерів, і  міг визначити для себе і піти на цікаві йому  сесію.
        Протягом двох днів учасники (не)конференції в дискусійному форматі обговорювали шляхи вдосконалення шкільної освіти, проводили уроки, отримували оцінки і поради експертів із 12 країн, обмінювалися досвідом викладання шкільних предметів.
     За словами учасника зустрічі, заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, такого роду зустрічі - крок вперед у модернізації школи. У своєму виступі Павло Хобзей наголосив: «Нам дісталася в спадок від СРСР авторитарна модель школи, де дітей учили запам'ятовувати, а не думати. Новий вчитель повинен розвивати мислення учня, готувати його до життя у суспільстві. Аби вчитель міг реалізувати це завдання, його треба підтримати».
        Багато питань порушувалося на цій освітній зустрічі. Всі розуміють, що школа на сьогодні повинна забезпечити потреби й інтереси сучасних дітей. Координально змінюється роль вчителя. Традиційний підхід, коли вчитель передає учням готові знання на уроках, вже не працює, тому що діти можуть самі самостійно отримати їх за допомогою Інтернету. Сучасний вчитель повинен займати вже іншу роль: роль наставника, тьютора, фасилітатора. Яскравий приклад цьому – запровадження методу «перевернутий клас». Суть методу в тому, що з лекційним матеріалом і презентаціями діти знайомляться вдома, переглядаючи підготовлені педагогом тематичні відеоролики в Інтернеті. А традиційне домашнє завдання вони виконують на наступний день в класі, беручи участь в індивідуальній та груповій діяльності, спілкуючись з однокласниками і викладачем, з’ясовуючи і вирішуючи певні навчальні проблеми.
          Саме завдяки цьому руху в Україні формується генерація прогресивних і професійних педагогів.  Вважаю, що тільки щасливі вчителі можуть виховати і виростити щасливих дітей, даючи Україні шанс на майбутнє. Тож, для мене два дні, проведені на (не)конференції EdCamp Ukraine - 2016 були найщасливіші у моєму житті! Я хотіла побачити світле майбутнє України. Тут я його побачила.

                                                                    Пономарьова  Наталія  Вячеславівна,
                                                         вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін
Дніпродзержинської гімназії № 39























понедельник, 14 марта 2016 г.

Зустріч лідерів-керівників євроклубів у м. Києві

25-26 лютого 2016 р. у м. Києві відбулася зустріч найактивніших керівників євроклубів України в рамках інформаційної кампанії Представництва Європейського Союзу в Україні «Будуємо Європу в Україні», мета якої - пояснити важливість підписання Угоди про асоціацію, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин України та ЄСУчасники зустрічі представляли євроклубівський рух із 17 регіонів України.
  
       Першого дня нас вітали в Офісі Представництва ЄС в Україні, де відбулася зустріч із Радником з питань преси та інформації Представництва ЄС пані Вікторією Давидовою, а також знайомство, представлення діяльності євроклубів, обговорення питання щодо майбутнього проведення Дня Європи у 2016 році у містах України. Також керівники  євроклубів отримали поради щодо роботи з інформаційними матеріалами й новий «Методичний посібник для роботи Євроклубів», у який вміщені найкращі розробки заходів та тренінгів. Серед цих розробок є також дві мої власні. Дякуємо Представництву ЄС в Україні за популяризацію найкращих практик із досвіду діяльності шкільних євроклубів.
          Усі були  у захваті від знайомства із Марією Насєдкіною, засновницею ініціативи «Дивовижні», яка провела з керівниками євроклубів практичне заняття "Як змотивувати вчителів і учнів", показала приклади активізації потенціалу молоді у школах Європи.
   Під час екскурсії офісом Представництва ЄС приємно було зустрітися із пані Юлією Тимошенко, мати можливість поспілкуватися і зробити спільне фото на пам'ять.
       Другого дня відбулася лекція-тренінг з медіаосвіти, яку проводив пан Сергій Горбачов, колишній директор інформаційного центру газети «КоммерсантЪ-Украина», чинний директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва. Присутні познайомилися із досвідом ЄС у медіаосвіті. Також  під час практичної частини  координатори євроклубів вчилися аналізувати телевізійні новини на актуальну тематику, окреслювати  стандарти та стереотипи подання інформації про ЄС в українських медіа. 
       Зустріч об’єднала усіх координаторів, які обмінялися адресами та подальшими планами для співпраці. Під час підбиття підсумків  зустрічі координатори євроклубів були єдині у тому, що усі зміни і реформи треба починати з себе. 
     Кожен громадянин повинен зрозуміти, що йому треба змінитися: більш сумлінно виконувати роботу, допомогти країні пережити важкий період своєю волонтерською діяльністю і, безумовно, вірити, що прийде той час, коли українці по-справжньому збудують Європу у власній країні.
       Ми дуже вдячні пані Ользі Гуртовенко та пані Ользі Сушицькій за організацію цікавої, плідної та дуже корисної зустрічі координаторів євроклубів України.
                      Пономарьова Наталія, координатор євроклубу 
«Європейська єдність» Дніпродзержинської гімназії № 39 


           


                   







 

воскресенье, 14 февраля 2016 г.

Участь у тренінгу з викладання курсу «Кроки до порозуміння»


 11-12 лютого 2016 р. відбувся семінар-тренінг для вчителів м. Дніпродзержинська  з методики викладання курсу «Кроки до порозуміння» для учнів 10-11 класів у рамках реалізації  Всеукраїнського освітнього проекту «Врахуй різницю». Вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін Пономарьова Наталія Вячеславівна була запрошена для участі у семінарі-тренінгу. Спецкурс буде викладатися у рамках гуртка шкільного євроклубу. Завдання курсу – навчити учнівську молодь ефективному спілкуванню, а це означає поважати точку зору іншого, не заперечувати, пропонувати свою, вміти її аргументувати.  Курс допоможе учням знаходити порозуміння з іншими, коли це здається важко, орієнтуватися у складних суспільних  процесах. Сьогодні, коли навіть дорослі й досвідчені не можуть порозумітися через політичні погляди, молодь спробує знайти спільну мову, навчитися уникати маніпуляцій, адаптуватися у життєвому просторі.