

9-10 квітня 2016 р. мені випала унікальна можливість взяти участь у Другій Національній (не)конференції шкільних педагогів України. (Не)конференція EdCamp Ukraine – 2016 проходила під девізом «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства!» Вразила кількість учасників — 504 вчителі! Педагоги, пройшовши конкурсний відбір, з’їхалися із різних куточків України для участі в платформі професійного зростання EdCamp Ukraine. Експертів з різних країн було теж чимало — 80. Кілька десятків сесій відбувалися одночасно!

За словами учасника зустрічі, заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, такого роду зустрічі - крок вперед у модернізації школи. У своєму виступі Павло Хобзей наголосив: «Нам дісталася в спадок від СРСР авторитарна модель школи, де дітей учили запам'ятовувати, а не думати. Новий вчитель повинен розвивати мислення учня, готувати його до життя у суспільстві. Аби вчитель міг реалізувати це завдання, його треба підтримати».
Багато питань порушувалося на цій освітній зустрічі. Всі розуміють, що школа на сьогодні повинна забезпечити потреби й інтереси сучасних дітей. Координально змінюється роль вчителя. Традиційний підхід, коли вчитель передає учням готові знання на уроках, вже не працює, тому що діти можуть самі самостійно отримати їх за допомогою Інтернету. Сучасний вчитель повинен займати вже іншу роль: роль наставника, тьютора, фасилітатора. Яскравий приклад цьому – запровадження методу «перевернутий клас». Суть методу в тому, що з лекційним матеріалом і презентаціями діти знайомляться вдома, переглядаючи підготовлені педагогом тематичні відеоролики в Інтернеті. А традиційне домашнє завдання вони виконують на наступний день в класі, беручи участь в індивідуальній та груповій діяльності, спілкуючись з однокласниками і викладачем, з’ясовуючи і вирішуючи певні навчальні проблеми.
Саме завдяки цьому руху в Україні формується генерація прогресивних і професійних педагогів. Вважаю, що тільки щасливі вчителі можуть виховати і виростити щасливих дітей, даючи Україні шанс на майбутнє. Тож, для мене два дні, проведені на (не)конференції EdCamp Ukraine - 2016 були найщасливіші у моєму житті! Я хотіла побачити світле майбутнє України. Тут я його побачила.
Пономарьова Наталія Вячеславівна,
вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін
Дніпродзержинської гімназії № 39
