Нещодавно вийшла четверта збірка науково-дослідницьких робіт учнів-членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України «Історичні етюди для сучасності 2018». Приємно зазначити, що у збірку увійшла пошукова робота «Усна народна творчість часів колективізації та Голодомору 1932-1933 рр.» члена нашого Наукового товариства «Еврика» Кіційової Поліни (науковий керівник Пономарьова Наталія Вячеславівна).
Учні нашої гімназії вже втретє публікуються в науковому виданні «Історичні етюди». У попередні роки у цьому науковому збірнику були опубліковані науково-дослідницькі роботи наших випускниць Кравцової Поліни та Середи Олександри, які зараз вже належать до університетської студентської спільноти і впевнено крокують шляхом опанування глибоких знань, які так потрібні сучасним фахівцям. Якщо наші гімназисти вже у шкільні роки можуть відстоювати на такому рівні свої погляди, доводити достатньо складне завдання написання тексту наукової роботи до логічного завершення, то можна впевнено говорити : «Ця молодь змінить країну!».
Збірка «Історичні етюди для сучасності» - це доробок інтелектуальних і творчих ідей, досягнень переможців ІІ ( обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів - членів Малої академії наук України Дніпропетровської області у відділенні історії, результат невтомної праці, пошуку, здорової конкуренції та плідного обміну досвідом і знаннями, які спрямовуються на розвиток творчої особистості, продовження традицій славетних науковців Дніпропетровщини.
У роботах юні автори продемонстрували вже набуті вміння та навички науково-дослідницької діяльності, а головне – творчий підхід до розв`язання поставлених завдань, показали свою зацікавленість пошуком історичної істини й використали при цьому і надбання сучасної історичної науки, і першоджерела.
Щиро зичимо молодим дослідникам гімназії Наукового товариства «Еврика» й надалі з високим творчим натхненням і наснагою примножувати наукові здобутки на благо рідного краю та всієї України! Впевнено крокуйте до нових перемог, з гордістю долайте нові вершини!
Пономарьова Наталія .Вячеславівна,
вчитель історії Кам'янської гімназії № 39